Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kéz-láb-száj vírus fertőzésen...

Kéz-láb-száj vírus fertőzésen átesett valaki felnőtt? Meddig tartott, mi használt?

Figyelt kérdés

Kisfiam múlt hétfőn lázasodott be, szerda-csütörtökre lett pár pöttye. De a lázon, száj csipésen kivül nem volt különösebb gondja. Igazából már csütörtök-pentek teljesen jól volt. Ő 3,5 éves. Én csütörtök este lázasodtam be, 2 napig majdnem 39 fokkal kűzdöttem, iszonyúan fájt a torkom és szombatra tele lettem kiütéssel (lábszáram-és alkarom).

Mára a torokfájás teljesen elmúlt, viszont további kiütések lettek a kezem ujjain, feldagadt néhány ujjam is, illetve a talpam brutálisan fáj, hólyagos, éget szúr. A többi kiütés is csúnya, de bár tegnap iszonyúan viszkettek, ma sokkal elviselhetőbb lett az a része.

Orvossal már 2x beszéltem azt mondta nincs mit tenni csak tüneti kezelés.

Felnőtteknél sajnos sokkal durvább, és csak annyir tudok csinálni hogy kivárom a végét.

De nálatok meddig tartott? Ha egyáltalán bárki átélte.. Én alig birom elviseni.😞

Egyébként jàtszótéren kaptuk el, és a gyerekorvos mondta hogy most terjed a virus az ovodákban, bölcsődékben…😔


2022. júl. 24. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia. Mi most vagyunk benne, felnőtt fejjel. Unokától kaptuk el, aki ovis. Nagyon nehezen viseltük mi is. Nekem hasmenés is lett, torokfájás, kíütések. Neked mikor múlt el? Milyen tüneteid voltak? Remélem, nem volt semmi komolyabb nektek.
2022. szept. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia! Nagyon sajnálom :-(

Ez egy rettenetes betegség, én ilyen sokáig és ennyire sok tünettel egy sima vírustól soha nem voltam még ennyire beteg..

Őszintén remélem hogy ti kevesebbel megússzátok.

Nálam a kisfiam a nagy részét 4-5 nap alatt letudta. Abból is inkább 3-4 volt vészes, utána az étvágya is visszatért. Ő július 14-én este lázasodott be és még most fog leesni az egyik nagylábújjáról a köröm.

Én július 18-án kezdtem, tudom mert az egész pont a nyaralásunkra esett.. tulajdonképpen mázlink volt hogy mikor én beteg lettem már hazaértünk.. és azért volt ez mázli mert nekem sokkal rosszabb volt mint a gyereknek. Sosem megyek orvoshoz, de 2x hívtam az ügyeletet, annyira nehezen bírtam elviselni a tüneteket. 3 napig volt 39 közeli lázam, ami alatt alig bírtam nyelni. Ezután jöttek a kiütések, tele a 2 karom és a 2 lábszáram. Égett, viszketett, vörös volt és fájt. Erre 1-2 napra kezdtek megdagadni az ujjaim, lábujjaim, végén már a talpam is tele volt kiütéssel, 1-2 napig alig tudtam ráállni. Akkor 1-2 éjjelt szintén nem is aludtam mert elvisehetetlen volt. Aztán 10 napra a kiütésektől végre kezdtek elhalványodni, de akkor szerencsere már nem is viszkettek. De nagyon sok idő volt mire eltüntek, kb 3-4 hét. Utána pedig kezdődött a hámlás. Vastsagon lehámlott az egész tenyerem, majd mire az kb 1 hét alatt végett ért, kezdte a lábam. Na az jó sokáig tartott.. múlt héten voltam pedikűrösnél, ő reszelte le a maradekot. Most már emberien néz ki végre..

Tehát lassan 2 hónapja hogy az egész elkezdődött. Nekem 1 körmöm leesett és a kisfiamnak is 1 a lábáról lefog.

Ez nem fájt csak nagyon kellemetlen, de ott volt már alatta az új köröm. Neki is így van, mert látom.

Sajnis semmilyen gyógyszer nincs az egészre.. rettenet.

Én nagy dózisban ettem vitamint, napi 2-3 liter vizet, cink rázóval éd kamillával kezeltem a kiütéseket. Estére pedig antihisztamint és fájdalomcsillapítót használtam. A lázam is alig ment le, de hál Isten azért kezelhető volt. Szóval ezt tudom esetleg tanácsolni és hogy muszáj kibirni mert nincs más. :-(

Nagyon gyors gyógyulást és kitartást kívánok! Együttérzek és remélem őszinten hogy kevesebben megússzátok mint én.

2022. szept. 22. 08:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Egész "olcsón" megúsztátok... Én felnőtt fejjel vagy a játszótéren vagy az oviban kaptam el, a kisfiamnak semmi baja, én kezdtem 39 fokos lázzal, ami tartott két napig, majd jöttek a tenyér és láb kiütések rá 1 nap múlva, ez sem olyan vészes, na de a torkom és a szám tele lett fekélyekkel és 3. napja se enni, se aludni, se inni nem tudok rendesen, mert annyira ég, csíp, szúr még a saját nyálam lenyelése is. Nem tudom meddig tart, de kezdek beleőrűlni :(((
2022. okt. 18. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia! Először is jobbulást! Tudom, pokoli, de ki kell bírni.

Megjegyzem nem gondolom hogy olcsón megúsztuk. Majd belehaltam, legalábbis úgy éreztem. Az egész folyamat több, mint 2 hónapig tartott. Nem nevezném olcsónak. Ugyan nekem a számban nem, de a torkom tele volt kiütéssel, és az egész karom és lábszáram. Elhiheted hogy elég volt. A hámlas meg csak ezután jött.. nagyon szar volt, hidd el. Azért jobbulást, kitartást.

2022. okt. 18. 15:27
 5/6 anonim válasza:

Sziasztok!

Jaj de rettenetes, amiket írtok! Nálunk a kislányom már (úgy tűnik) túl van rajta. Nekem is elmúlt a láz, a torokfájás. De csupa pötty vagyok és a kezemen az ujjvégek fájnak. Most elképzelhető, hogy le fognak esni a körmök mindről??? Meddig fertőz ez a vacak, nem tudjátok?

2023. jan. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia! Már régebben írtál, de gondoltam válaszolok.

Egyáltalán nem biztos hogy leesnek a körmeid. Nekunk a fiammal 1-1 esett le, de pl a kollegamnak aki szinten elkapta a gyerektől egy sem. Ott a kislány is megúszta. Viszont hallottam olyat, akinek sorra potyogtak le a körmei.

Minden esetre előbb még le fog hámlani és csak aztán jön ez, ha lesz egyáltalán. Remélem megúszod! Kitartást!

2023. jan. 16. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!