Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Covidos lettem oltatlanul....

Covidos lettem oltatlanul. Pozitiv teszt. Mire szamitsak?

Figyelt kérdés
40fokos laz,rettenetes fejfájás. Belehalhatok? Sovany vagyok 45kg,ma fel sem bírtam kelni. Van egy eves kisfiam,felek h rá ragad… mit tegyek h hamar tuljussak ezen?
2022. júl. 27. 16:45
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
100%
Pihenj, a babát szoptasd, ha bírod. Paracetamolt, ibuprofent vehetsz be, ha szoptatsz is a lázra, fejfájésra, de ezek csak tüneti szerek. Nem valószínű, hogy belehalj, de fordulj orvoshoz, ha rosszabbul vagy. A gyereknél figyeljetek, hogy nem alakul-e ki sokszervi gyulladás, ez egy lehetséges szövődmény, aminél fontos a korai fölismerés.
2022. júl. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
70%
C,D,E vitamin minél nagyobb dózisban, és lehető legtöbb pihenés, izzadás, esetleg fájdalom és lázcsillapító. Lényeg hogy az immunrendszered minél erősebb legyen! Meg fogsz gyógyulni!
2022. júl. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:

Belehalhatok? - Ez még oltatlanul is elég valószínűtlen.

Van egy eves kisfiam,felek h rá ragad - Ismerve a terjedési képességét ez sajnos egy valószínű forgatókönyv.


A fejfájás, magas láz és a totál kimerültésg ezek elég gyakori covid tünetek. Sajnos nem tehetsz semmit, hogy hamar túljuss ezen, mint az összes vírusnál, itt is meg kell várni amíg a szervezet legyőzi. Sokat kell inni, megfelelően enni, és ha teheted akkor vigyél be pluszban C és D vitamint, ezzel tehetsz most a legtöbbet.

Ha pedig a tünetek véletlenül súlyosbodnának, akkor hívni kell a mentőt, most nincs leterhelve az egészségügy, és jobb ellátást tudnak nyújtani, mint egy késő őszi/téli időszakban.

2022. júl. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
51%

Lázcsillapítás,nagy dózisban D vitamin,sok-sok folyadék,ha nem tudsz enni próbáld meg a kaukázusi kefír-zsemle kombinációt,nekem csak az ment le...és rengeteg-rengeteg pihenés!

Siettetni nem lehet,adj időt a gyógyulásnak,ha terheled magad csak ront az állapotodon.


Én a legdurvábbat kaptam el tavaly,tudom miről beszélek!


Mielőbbi felépülést kívánok!

2022. júl. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
100%

Szar lesz, de túléled. Kb mindenki túléli.

Babát szoptasd, hogy kapja az ellenanyagot. Biztos hogy el fogja kapni, vagy már el is kapta.

2022. júl. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
91%

Ha kb azzal kezded, hogy belehalhatsz-e, nagy gondok vannak a fejedben. Sosem voltál még beteg, lázas, vírusos? Azt kell tenni, amit minden vírusos betegség esetén. Pihenés, lázcsillapítás stb. Azzal, hogy pánikolsz, a saját egészségedet rontod.

A covid hivatalosan 1% halálozási rátájú (kis fülecske lenyit és ott láthatod), de mivel fals a számolás (lásd pl Magyarország más országokhoz képest) és vagy 10x többen átestek rajta, mint ahány regisztrált fertőzött van, a valós halálozási ráta 0,2%.


[link]

2022. júl. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
2.ik válaszolóval egyet értek. Nekem is háziorvos C, D, E vitamint írt. Illetve amennyit bírsz pihenni, pihenés,sok-sok folyadék(víz, tea)
2022. júl. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
0%
6: ne terjeszd a hülyeséget, a covid halálozás kb. 15%, az 1% az az aktív covid halálozás, de a covidból kialakult szövődményeket nem számolják, és úgy megvan az minimum 15% is.
2022. júl. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
Amúgy nem lesz bajod, már legyengült a vírus, csak igyál sok ásványvizet és narancslét.
2022. júl. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
61%
#8: akkor neked minden 30 ismerősödből 5 meghalt? :)))
2022. júl. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!