Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Úgy tűnik cukorbeteg lettem...

Úgy tűnik cukorbeteg lettem (2 vérvétel eredménye). a 9,2 értékű glüklóz, milyen stádiumú vagy szintű cukorbetegség? Az injekciózós fajta?

Figyelt kérdés

Fiatal 20as srác.


Van elég bajom, pl epilepszia.


A tűréshatáromon kívül van még egy nyavaja.


Doki írt, de csak -munka miatt- csütörtökön találkozunk.

Nyaggattam, de csak annyit írt, hogy beigazolódott a cukorbetegség meg csak személyesen.

Vérképemben egyébként 11 +os más is volt, meg 1 negatív érték.


Vélemények?



2022. aug. 1. 15:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Hát ezt így senki nem tudja megmondani..... Laikusként.


Terheléses cukorvizsgálatod összes értéke megvan? De még annak alapján se kuruzsolnék...

2022. aug. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

ITt ezt írják!

[link]


Milyen cukorértéktől szükséges inzulin?


2-es típusú cukorbetegek esetében (mivel 1-es típusúban evidencia az azonnali inzulinkezelés): ha az éhgyomorra mért érték 13,9 mmol/l feletti, vagy a random mért vércukorérték 16,7 mmol/l, illetve feletti, vagy ha a HbA1C értéke 10 százalék felett van.

2022. aug. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Van ismerősöm, akinek éhgyomorra volt ennyi, mégis elégnek bizonyult az életmód kezelés: diéta+mozgás. De én úgy tudom, ez valamennyire kísérletezés, plusz ha elhízott vagy és fogyni sikerül, javulhat az állapotod.
2022. aug. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Mennyire vagy tulsulyos? Csak egy pelda, hogy mitol lehet magas a cukrod...
2022. aug. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ez éhomi vagy étkezés utáni cukor (ha igen, étkezés után mennyivel)? Ez így édeskevés, amit leírtál.
2022. aug. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

De, túlsúlyos vagyok. Viszont hogy ne dagadéknak nézzetek, már fogytam. Az elhízásom akkor indult meg, amikor volt egy balesetem és szilánkosra törtem a bal lábam és eltört a lábszáram is... kb csak feküdtem meg ettem...

Ezért mondom, hogy "sok a jóból".


Már konzultáltam a dokimmal, a betegség már fix, most vérvétellel nézik meg, hogy milyen szintű...a dokim kettesre tippel, meg szerinte van esély a "tűzoltásra".


Nade ha egyes típús akkor fasza lesz... Én nem szúrom magam.

2022. aug. 5. 12:41
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyes tipusunal nincs inzulintermeles, ha olyanod lenne, mar komaban fekudnel. Kettes tipusunal van, csak vagy keves, vagy inzulinrezisztencia alakult ki, gyogyszerrel kezelheto, eletmodvaltassal jelentosen javithato az allapot.


Amugy meg, ha arra van szukseg, dehogynem fogod magad szurni, a kenyszer nagy ur am.

2022. aug. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

#7


Ja, a kényszer nagy úr. És? Attól még nem fogom szúrni magam. Nem a tűtöl félek, az élettől hányok...


Ennyi idősen már megkaptam sok "jót". Jó nem egy rák az egyes típus sem, sem a másik, de nekem a meglévő betegségeim miatt ez azért igenis nagy dolog.


Hidd el, nem fogom magam szúrni. Hanem visz el a cukor, elvisz egy roham.


Ezért nem fogom magam szúrni. Értelme nincs, ahogy vegetálni sem.

2022. aug. 5. 13:30
 9/19 anonim ***** válasza:
79%
Jaaa, hogy te nem megoldast akarsz hanem csak vernyogni hogy neked milyen sz*r? Akkor jo, sok sikert hozza!
2022. aug. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

De megoldást akarok. A kérdés kiírása előtt már elkezdtem kajálni cukrosként.


Őszintén megijedtem.


És ez nem "vernyogás", hanem inkább egy ígyisúgyis mindegy...

2022. aug. 5. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!