Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha rákos daganat lenne valahol...

Ha rákos daganat lenne valahol a testemben, akár jó vagy rossz indulatú, az mutatna eltérést a véremben?

Figyelt kérdés
1 hete adtam le vért, minden rendben volt. Csak szeretném tudni, hogy pld egy agydaganatnak vannak jelei a vérben?

2022. aug. 3. 13:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak a leukémia látszik egy általános vérképből. A többi daganatos betegséget célirányos vérvétellel tudják vizsgálni, egy teljes vérkép esetleg csak enged rá következtetni hogy célirányos vizsgálatokra is szükség lehet.
2022. aug. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb daganat nem okoz elváltozást a vérben, legalább is olyant nem, amit egy rutin vérvizsgálat kimutat. De ha nincsenek egyéb tünetek, akkor felesleges aggódni.
2022. aug. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Jajjistenem... Ma már kb. a harmadik kérdés, ahol tök ártalmatlan dolgokból egyből daganatos végstádiumra következtet valaki....
2022. aug. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom, de elvileg vannak jelek, pld alacsony hemoglobin szint, vagy magas fehérvérsejt szám(ami igen leukémia gyanúja) de lehet más daganattol is, vagy magas véralvadás szint. Nem jól tudom?
2022. aug. 3. 17:54
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
4: Ne légy hipochonder!!!
2022. aug. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Sajnos az vagyok. Hogy tudnák erröl leszokni? Annyira bosszant, 1 kis tünet miatt már képes vagyok a legrosszabra gondolni
2022. aug. 3. 18:17
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

Ha tudod magadról, akkor már egy fél lépést megtettél a normalitás felé.

Eleve ne olvasgass a neten mindenféle orvosi leírásokat, mert ha nincs hozzá meg az alapveteő tudásod, csak azt olvasod ki belőle, ami neked szörnyű....

Holott mondjuk az emberek 0,1 ezrelékénél fordul elő az a betegség az adott tünetre...

2022. aug. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én világ életemben hipochondernek tűntem még saját magamnak is, mert soha semmi bajomra nem találtak semmit. Aztán 24 éves koromban Németországban derült ki, hogy az állandó hasfájásomat laktózintolerancia okozta, ami tök egyszerűen kezelhető, a hátsó garatfolyás pedig egy csomó allergia miatt volt... otthon pszichológushoz küldtek, mert tuti beképzelem.. évekig semmi bajom nem volt utána.


Én nem mondom, hogy nem létezik valódi hipochondria, de néha érdemes másik dokit keresni, ha van igazi panasz.


Hangsúlyozom: a rossz megérzés nem panasz és nem kell magad azonnal temetni akkor sem, ha kiderül, hogy rákos vagy.


Szóval az a kérdés, hogy van valami oka az aggodalmadnak?

2022. aug. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarom alád adni a lovat, azt mondom, hogy ha van tüneted, akkor mindenképp járj utána. Ki kell deríteni, hogy valódi tüneted van, vagy hipochonder vagy. Azt is le kell győzni!


Én őrjítő viszketéssel mentem dokihoz meg apró kis pöttyök vannak a karomon. Azt mondta a doki, hogy száraz a bőröm, ilyennel ne járkáljak hozzá..

Ha komolyan vett volna már akkor kiderülhetett volna, hogy rákos voltam.


Mégis megértem a dokit, mert sokaknak tényleg csak száraz lehet a bőrük.

Nekem már egy másik tünet miatt derült ki a rák, de így is sikerült "legyőzni", hogy 2 hónappal később kaptam diagnózist.

2022. aug. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Már lassan egy éve cseng a fülem, az első 2 hónapba rossz volt, mert nagyon erőss volt, de aztán elmúlt, és már csak nafyon csendben hallom hallkan egy kicsit, most meg kb másfél hete a jobb szemmemmel néha homályosan látok, ki kell mosnom, mert ugy érzem, mintha csipás lenne, teháthogy érzek benne valamit, aztán spontán helyre ál
2022. aug. 4. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!