Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Refluxosok! Nektek is szokott...

Refluxosok! Nektek is szokott fájni a torkotok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Február óta vannak tipikus refluxos tüneteim, bár még nem voltam gyomortükrőzésen,de a háziorvos szerint reflux okozza a tüneteimet. Főként a mellkasam fáj, a garatom is van mikor begyullad, illetve puffadok, az orrom is be szokott dugulni stb. Most azonban elkezdett baromira fájni a torkom, pedig mikor a garatom br van gyulladva azt se éreztem így máskor. Általában ha rosszabb lesz az állapotom akkor beszedek gyógyszert de igyekszem inkább az étrenddel csökkenteni a savat. Szerintetek a torok fájás normális refluxos tünet vagy valami más is állhat a háttérben?

2022. aug. 9. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálam úgy derült ki, hogy fájt a torkom, főleg reggel. Éjjel fekvő helyzetben a sav visszajut a torokba, és marja a torkot. Érdemes kivizsgáltatni, és szedni a savlekötő gyógyszert.
2022. aug. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is garat gyulladás reggel, mellkasi fájdalom ritkán.
2022. aug. 10. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ugyanez, csak mellkasi fájdalom nélkül

Egyébként pedig állandó torokfájás, főleg nyáron. Mindenki a légkondira fogta de kiderült hogy a sok gyümölcs miatt volt nyáron gyakoribb

Érdemes elmenned gasztroenteorológiára főleg hogy nálunk pl 2 havi várólista van

2022. aug. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem reggel, de szokott! Pl relatív sok beszéd után. De random is 1-1,5 napokat.
2022. aug. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van ahogy az előttem szólók írják. Nekem is reggel szokott.. De ez inkább kaparás, égő érzés mint fájás.
2022. aug. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is fáj, de kicsit máskepp, mint egy sima torokfájásnál.
2022. aug. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!