Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » TSH szint meddig elfogadható??

TSH szint meddig elfogadható??

Figyelt kérdés

Egy picit magasabb a határnál (max 4,7 helyett 6,1) a TSH, evvel érdemes felkeresni a házi orvost vagy ez még elfogadható? Valaki ezért kapott már gyógyszeres kezelést? Igazából fáradtság, hajhullás, álmatlanság miatt volt a laborvizsgálat, ez okozhatja ezeket a tüneteket?

19/L



2022. aug. 12. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez nem elfogadható. A normális érték 3 alatt kellene, hogy legyen a nemzetközi szabványok szerint. Annak meg már a dupláját is átlépted. Kérj beutalót endokrinológushoz.
2022. aug. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A leírt tünetek mind a pajzsmirigy alulműködésre igaz, amit a magas TSH is igazol. De ne hagyd, hogy csak ez alapján diagnosztizáljanak és elküldjenek egy pirulával. Engem is elküldtek aztán egy év volt, mire találtam egy dokit, aki hajlandó volt teljes kivizsgálást csinálni hormonilag, mivel nem javult az állapotom. Ha a pajzsmirigy borul, akkor esélyes, hogy más is borult, és ezt ki kell vizsgálni.
2022. aug. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem, ez sok. Pláne ahhoz, hogy gyereked legyen, akkor 2 alatt kell legyen,kell rá hormonpótlás, endokrinológus kell ehhez
2022. aug. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csak az orvos azt írta az eredményemre sine morbo, vagyis nincs probléma, ezért megyek el kicsit félve a házi orvoshoz, aki alapból azt mondta felesleges a vizsgálat mert úgyis csak a stressz miatt vannak a tüneteim, magánba meg nem tudok menni.
2022. aug. 12. 23:18
 5/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azt, hogy mitől van azt nem tudom,de persze lehet átmeneti is. A sine morbo csak a beutalás kódja, semmit sem jelent.
2022. aug. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez magas. Mindenképp endokrinológushoz kelleme küldenie, aki a T3, T4 szintet is nézi. Plusz PM ultrahang. Nekem ez volt a menete, autoimmun pajzsmirigy alulműködésem van (Hashimoto).
2022. aug. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"fáradtság, hajhullás, álmatlanság"

Feltétlenül menj vissza a háziorvoshoz, és járj a végére a dolgoknak.

2022. aug. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia

Javult a hajhullàsod?

nov. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as végül is nem hiszem, hogy a pajzsmirigyhez volt köthető. Egy fel évig szedtem a gyógyszert, abbahagytam mert elmúltak a tüneteim és az ultrahang eredménye is jó volt. Most csináltattam vérképet és 3,5 tehát határértéken belül voltam. Annyi mindentől hullhat a haj, de szerintem ez enyémet a stressz okozza mert időszakosan hullik és főleg húzósabb időszakokban.
nov. 11. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!