Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mindenhol azt olvastam, hogy...

Mindenhol azt olvastam, hogy a TSH szint 0,4 és 2,5 között a normális.2,5 fölött már van egy kis alulműködés.2,81 mennyire számít "jónak" vagy "rosszank egy 37 éves nő esetében?

Figyelt kérdés

Mert hogy ugyebár meg kell nézni az illető életkorát, életvitelét stb. Egészségesen élek, nincs káros szenvdélyem, heti 3x 4x edzek. A labor határértéknek általában kb. 0,2 és 4 közti értéket néz. És az enyém pont benne van, de még is vannak problémáim, aki sztem ebből adódhatnak.

Természetesen elmegyek orvoshoz, nem itt kérek diagnózist.



2018. máj. 15. 21:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Normál érték, de az optimális tényleg alacsonyabb lenne.

Ez egyébként lehet "pillanatnyi" állapot is.

Ha alulműködésre utaló tüneteid vannak, akkor méress privátban antiTPO-t és antiTG-t (kb. 4000 Ft), mert normál TSH-szint esetén a TB-s orvosok nem szoktak további pajzsmirigymarkereket vizsgálni, pedig kellene ezeket az ellenanyagszinteket, mert sokkal hamarabb jelzik, ha gond van.

2018. máj. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!