Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van esélyem arra hogy elmúlik...

Van esélyem arra hogy elmúlik a fülzúgásom?

Figyelt kérdés

Fülzúgás problémám van már 1 hónapja a jobb fülemben, 23 éves vagyok.

Az oka: vettem egy fülhallgatót kibontottam és 5percet használtam ebből 2-3mp ment véletlenül max hangerőn a zene.

A fülhallgató 110 decibeles a max hangereje.

(előzőleg is volt fülhallgatóm annak maximum 107db volt).

Leteszek minden fül/fejhallgatót ennyi elég volt egész életemre.

A gondom az őrületbe kerget és nem tudom hogy elfog a tűnni. (csak azt szeretném hogy átmeneti legyen, tehát akkut ne állandó).

Először elmentem fül-orr gégészhez aki aztmondta hogy nagy a sanszom hogy elmúlik pár hét alatt.

A másik fül-orr gégész pedig biztosan állította hogy el fog múlni.

Most voltam hallásvizsgálaton, semmilyen halláscsökkenésem nincs a hallásom tökéletes.(az audiológus azt mondta elmúlik valószinűleg csak ne figyeljek rá).

Rengeteget stresszelek emiatt (alapvetően is minden miatt)...

A vérnyomásomat méregetem amikor meghallom én úgy tapasztalom nincs vérnyomás problémám.

Az utóbbi napokban már annyira "javult" hogy csak reggel vettem észre akkor is hallkan. (napközben nem, mert vagy bicózók vagy munkában vagyok, este mostanában nem).

12 óra alatt 5l folyadék megvan,rivotrilt szedek napi 2mg,kávét nem iszok,nem dohányzok.

Fehér zajjal is aludtam már és meglehet azt is csinálni persze hogy amíg alszom kb.9-10 óra addig hangszóróból hallkan Fehérzajt csinál és napközben végzem a dolgom és nem hallom.

tegnap meg este is de 3 napja este semmi. nagyon rajta vagyok nem is lélegzem..hallgatózom

a gondom hogy nem tudom hogy mi legyen mert oké nem figyelek rá és várom hogy elmúljon de mivan hogyha ez tartós és örökre velem marad?(amint leírtam ezt le is vert a víz)

Bármilyen tanácsot elfogadok.

Válaszokat előre is köszönöm!



2022. aug. 17. 11:09
 1/2 P.O.C. ***** válasza:

16 éve szenvedek benne. Nekem olyan 26 évesen alakult ki. Szintén zajártalom. Az audiológusnak igaza van, ne figyelj rá, annál rosszabb lesz. Lehet neked tényleg elmúlik majd. Én is jobban hallom, már attól hogy ezt a fülcsengés témát random megláttam itt. Ergo foglalkozom vele.

De én már 42 évesen kiegyeznék vele bőven, ha csak ennyi bajom lenne. :D

2022. aug. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem jelenleg zúg a fülem. Vissza szokott térni, de mindig elmúlik hónapokra. Nem igaz, hogy soha nem fog elmúlni, bár azt is elhiszem, ha valakinek évek óta zúg.

Tudod nevetségesen hangzik, de a stressz tényleg sokat számít. Az orvosok nem csak legyintésből mondják, hogy ne kelljen a pácienssel foglalkozni. Nekem stresszes időszakokban jelenik meg. Sokat segít nekem ilyenkor, ha tornáztatom a nyakam, vállam, mert igen, bármilyen hihetetlenül hangzik, az is befolyásolja a füled, ha merev a nyakad, vállad, mivel főleg a a nyakizmok közel vannak a füledhez.


Mint ahogy az előző is írta, inkább ne foglalkozz vele, mert az is felerősíti. Azért mert csak plusz stresszt okoz.

2022. okt. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!