Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » El lehet kapni egy hét után a...

El lehet kapni egy hét után a Covidot?

Figyelt kérdés
Két hete beteg voltam, pozitív lett a tesztem. Nem voltam túl jól, de múlt hétre már egészen rendbe jöttem. Most ma reggelre megint fáj a torkom és lázas vagyok. Mi ez megint? Ilyen hamar újra el lehet kapni?
2022. aug. 18. 07:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Ez tök èrdekes, kolleganőmnek szinte ugyan ez van.

Ő 3 hete volt covidos, erre tegnapra megint köhög, fáj a torka és veri a víz.

2022. aug. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
A kérdés, hogy közben lett negatív teszted? Mert az, hogy "jobban lettél" nem jelent semmit.
2022. aug. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem csinált az orvos utána már. Pedig annyi mindent terveztem erre a pár napra... :(
2022. aug. 18. 07:52
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk a családban most többen is vannak így, hogy nem bírnak meggyógyulni belőle, ebből ketten már 5 hónapja, rajuk annyit mondtak post-covid, a harmadik "csak" 1.5 hónapja, ő még magának sem teljesen ismeri be, hogy baj van, pedig már 3x volt sürgősségin. Mind a hárman 3 vagy 4 oltással futottak neki, úgy tűnik nem sokat segített.
2022. aug. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Nem lehet. Ezt a 3-4 oltásozást is csak 8 általánossal lehet komolyan venni. Amire te kaptad a 2-3 oltást az a 2019 es vírustörzs. Már akkor is hivatalosan fölösleges volt amikor elkezdték erőltetni...

Nem kell minden megfázás szerű tünetre azt hinni hogy kovid..

Rengeteg vírus okoz ilyet. Ezt nem tudtad mi? xD csak akkor vagy biztosan koronás ha volt pozitív teszted. Egyébként meg teljesen mást kaptál el.

2022. aug. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

#5: én tisztában vagyok vele, hogy fölösleges volt, én elkaptam a covidot, utána már nem oltattam, mert haszna már nem lett volna, csak kockázata.

Cserébe alsóbbrendű állampolgár lettem az egész demokratikus Európában.

2022. aug. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sürgősségin? Miért mi történt vele? :O Nekem nincs oltásom, egy sem.
2022. aug. 18. 08:35
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
Jaj én ma vagyok 7. napos Covidos, ezek szerint ne örüljek, hogy jobban lettem?
2022. aug. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
24%
Ti hol kaptátok el?
2022. aug. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%

A sürgösségire akkor kerül valaki emiatt, ha pl. a tüdeje vagy szive le akar állni, ami nem igazán ritka a covidnál.

Másrészt addig nem vagy gyógyult, amíg nincs két negatív teszted 3 napos idökülönbséggel.

Harmadszor a a longcovid nem vicc, akár több hónapig is lehetnek erösebb meg gyengébb tünetek, ez nem azt jeletni, hogy újra elkapod, hanem hogy még nem jöttél rendbe.


Az oltások meg az elözö vírustörzsek ellen hatásosak, a mostaniakal csak enyhítik a lefolyást. Aki szerint fölösleges, az gondojod vissza a kezdeti idöszakra, amikor tömegesen haltak bele emberek a covid okozta tüdögyulladásba vagy szívleállásába és nem csak öregek esetén, hanem sok fiatal is volt köztük, nem ritkán sportoló, kifejezetten egészségesen élö,és elötte makkegészséges emberek.

2022. aug. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!