Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért tart két hétig egy sima...

Miért tart két hétig egy sima megfázás?

Figyelt kérdés

Régen egy torokfájás, megfázás 3 napig tartott. De mostanában kb az utóbbi egy évben simán eltart 2 hétig a teljes gyógyulás, de akár 4 hétig is. Ez azt jelenti, hogy olyan egy hétig vagy másfél hétig rosszul vagyok, utána meg még egy ideig erős torokfájással kelek, ami napközben elmúlik.


Nem vagyok szerintem olyan öreg 26 évesen, hogy ez legyen az oka, hogy a fiatal szervezet hamarabb gyógyul.


2022. aug. 18. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Például mert a vírusfertőzésre rákerült egy bakteriális felülfertőződés, amire nem kaptál antibiotikumot, mert nem mentél orvoshoz. Vagy mert pihenés helyett dolgozni mész, amivel nehezíted az immunrendszered dolgát. Vagy stresszesebb vagy, kevesebbet alszol.
2022. aug. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Elsőnek igaza van ha tényleg bakteriális fertőzést kapsz rá. Attól hogy dolgozol még ez nem biztos. De már az utóbbi 4-5 évben rengeteg ember erre panaszkodott, hogy tovább beteg, pedig egészségesen él. Azt mondták, hogy ha sokan hozzászoktak egy vírushoz, a megfázás is mutálódik, változik, ezért lehetünk minden évben náthásak.
2022. aug. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%
Nekem egy sima megfázás sose tart 2 hétig. Ha valakinek igen akkor az nem megfázás.
2022. aug. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60%

Nekem pont régen volt ilyen, fiatalabb koromban, most 31 évesen évek óta nem voltam beteg, ha igen, akkor is átment rajtam kb. 4 nap alatt.

Lehet érdemes azért egy laborvizsgálatot kérned.

2022. aug. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!