Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Krónikus végbélrepedést...

Krónikus végbélrepedést minden esetben műteni kell?

Figyelt kérdés
Volt már valakinek úgy krónikus végbélrepedése hogy sikerült megúsznia a műtétet?

2022. aug. 25. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hosszú folyamat. A legfontosabb, hogy esténként igyál szenna teát, az lazítja annyira a székletet, hogy nem reped tovább, illetve nem reped újra a gyógyulási folyamatnál. Illetve keress fel proktológust, ő tud krémet írni, ami segíti a hegesedést.
2022. aug. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem 40 éves koromban diagnosztizálták. (A szülinapomon.) Kaptam egy spéci, gyógyszertári kúpot, 20 darabot. El kellett volna használni mind a húszat és utána elmenni vissza kontrollra. Természetesen nem így csináltam. Elhasználtam asszem nyolcat vagy tízet, a maradékot eltettem (fridzsiderbe). 10 év telt el azóta, olyan gyógyszereket szedtem, amiktől krónikus székrekedésem volt és semmi, de semmi nem segített rajta (sem gyógynövény, sem hashajtó, semmi) és még mindig nem kellett műtétre mennem... Talán az első 5 év során elhasználtam a maradék kúpokat, a második 5 év során kb. 1 nap alatt elmúlt a vérzés, így nem is mentem vissza kontrollra sem.


Persze ha a probléma fennállt volna 1 napnál tovább, visszmentem volna kontrollra és újabb kúpokért.

2022. aug. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Voltam már proktológusnál.. azért is vagyok megijedve mert a kúpok és kenőcsök ellenére nem igazán akar javulni. Mióta rostdús a táplálkozásom, könnyebben el tudom végezni a dolgom és már vérezni is nagyon ritkán szokott de a fájdalom utána még mindig megvan :/ hol jobb, hol rosszabb. De inkább rosszabb.
2022. aug. 25. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!