Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Más gyerek is ennyire tiltakoz...

Más gyerek is ennyire tiltakozik a kúp ellen? Vagy valamit rosszul csinálok?

Figyelt kérdés

Egyszerűen képtelenség szinte beadni neki. Lázas és hányt is, háziorvos mivel hányt azt javasolta, hogy a legbiztosabb ha kúpban kapja a lázcsillapítót. 6 éves, utoljára talán 4 éves volt, hogy kapott. Próbáltuk szép szóval meggyőzni, de sajnos nem ment. Végül egyet sikerült neki beadni úgy hogy a hátára fektettük lábakat felemel, de kb. 1 perc után kint is volt. Rúg, ordít, sajnos nem megy és 38,3 volt legutóbb a láza mikor mértük.

Én sem szívesen dugom a fenekébe a kúpot, de ha egyszer az orvos ezt javasolta.

Ti hogy szoktátok ezt, vagy aki volt már hasonló helyzetben, nálatok nem okott problémát?



2022. aug. 26. 22:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%
Semmi gond, akkor majd az orvos beadja injekcióban.
2022. aug. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
40%
Egy 6evessel már tudnod kell beszélni. Ha hisztisre nevelted akkor most tessék.
2022. aug. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%

38,3-ra mégis minek kúp? Nem kell kínozni szegény kisgyereket, vegyél neki egy algopyrint a patikában, az leviszi a lázát pár óra alatt, és nem kell szemvedni a kúppal.

Én is még most is tisztán emlékszem mennyire gyűlöltem a kúpot, én se hagytam magam könnyen :D

2022. aug. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%

Hogy reagál rá? Ellenségesen? Meglátja és már ellenkezik?

Esetleg add a kezébe, magyarázd el neki szépen, hogy tudod, hogy ez neki kellemetlen, de másképp nem fog lemenni a láza, ha meggyógyul, akkor a bátorságáért meghívod fagyizni/veszel neki valami kedveset.


Lehet jönni azzal, hogy a gyerek érdeke, hogy meg legyen gyógyítva, és el lesz kapatva, ha valamit mindig elvár érte, de ez sajnos nem az az állapot, hogy félvállról vegye az ember.


Nurofen szirupot nem nyeli le semmiképpen?

2022. aug. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
29%
Ha kihányja, akkor az algopyrin meg a nurofen szirup sem hat.
2022. aug. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Fél óránként hányt eddig. Most már a víz megmarad benne. De az orvosunk azt mondta sok értelme nincs így mással próbálkozni.

Gondolkodtam, hogy kihívom az ügyeletet. De ott is csak a harc lesz, sajnos volt már és biztos hogy a fenekébe kapná az injekciót ha kijönnek.

2022. aug. 26. 23:04
 7/16 anonim ***** válasza:
54%

38,3-al teljesen szükségtelen bármilyen lázcsillapító.

Fektesd le, ha el tud aludni, akkor nincs probléma, ha felébred, mert feljebb megy a láza, és már nem hány, akkor adj neki szirupot.

2022. aug. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
22%

Persze, hogy tiltakozik, kellemetlen neki maga a folyamat, hogy valamit a fenekebe dugsz, nem kisbaba mar. Valoszinuleg meg az injekciot is konnyebben befogadna, mint ezt.


En azert megprobalkoznek a sima lazcsillapitassal, hatha benne marad.

2022. aug. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
32%
39 C-ig nem kell a lázat csillapítani, felette meg megfelelő az állott vizes borogatás, hűtőfürdő. Hányásnál nagyobb gond a folyadékvesztés. Ha a víz megmarad benne, apró kortyokban folyamatosan itassátok. Lázcsillapító sziruppal próbálkozzatok.
2022. aug. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
39%

Itt mindenki jobban akarja tudni, mint a gyerek saját orvosa, hogy mikor és mivel kellene csillapítani a lázát?

Tele ez az oldal idiótákkal, akik azt hiszik, hogy ha olvastak egy Novák Hunor cikket, akkor már okosabbak, mint a gyermekorvos.

2022. aug. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!