Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Más gyerek is ennyire tiltakoz...

Más gyerek is ennyire tiltakozik a kúp ellen? Vagy valamit rosszul csinálok?

Figyelt kérdés

Egyszerűen képtelenség szinte beadni neki. Lázas és hányt is, háziorvos mivel hányt azt javasolta, hogy a legbiztosabb ha kúpban kapja a lázcsillapítót. 6 éves, utoljára talán 4 éves volt, hogy kapott. Próbáltuk szép szóval meggyőzni, de sajnos nem ment. Végül egyet sikerült neki beadni úgy hogy a hátára fektettük lábakat felemel, de kb. 1 perc után kint is volt. Rúg, ordít, sajnos nem megy és 38,3 volt legutóbb a láza mikor mértük.

Én sem szívesen dugom a fenekébe a kúpot, de ha egyszer az orvos ezt javasolta.

Ti hogy szoktátok ezt, vagy aki volt már hasonló helyzetben, nálatok nem okott problémát?



2022. aug. 26. 22:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
22%

Akkor nem kell a lázat csillapítani, ha nincs rosszul a gyerek! Ha rosszul van, akkor tök mindegy milyen alacsony a hője, hőemelkedést is csillapítunk.

Nyilván nem jó neki, az egész folyamat kellemetlen, neked is az lenne. Plusz még beteg is, gondolom eleve nincs jó passzban.

Ha nagyon rossz lenne a helyzet, akkor valószínűleg tényleg nincs más, mint szólni az ügyeletnek.

2022. aug. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
62%
38,3-ra nem kell, és ha tiltakozik (megértem, én is gyűlöltem a kúpot), menjen hűtőfürdőbe. Az is leviszi a lázat, és kevésbé kellemetlen.
2022. aug. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Este kapott egy kúpot végül kis erőszakkal. Lefogtuk, ordított, de sikerült benyomni neki, másképp nem ment. Utána le is ment a láza el tudott aludni. Reméljük estére már nem megy fel, mai nap folyamán még csak kis hőemelkedése volt és nem is hányt.
2022. aug. 27. 16:04
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem minden gyerek. Van aki szépen tűri, van akinek pedig komplett rémálom.

Én emlékszem gyerekként nem szerettem de elviseltem pár perc győzködés után. Nem kellemes dolog, de nem is traumatikus, vannak rosszabb orvosi dolgok. Akkor a szuritól jobban féltem.

2022. aug. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
14 nek igaza van. Egyén függő. Meg a szülői hozzáállástól is. Húgom meg én rengeteg kúpot kaptunk. Sose volt dráma. Elfogadtuk. Unomanővérem viszont pont az ellenkezője volt. Nem lehetett beadni neki sírás nélkül. Szülőként, lányomat több okból kifolyólag 9 éves koráig kellett kúpozni. Mindig az asszony csinálta. Nálunk sem volt soha probléma.
2022. szept. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 14 múltam,elég sokszor vagyok lázas,ami hányással jár együtt nálam is.Nekem is kúpot ír fel az orvos.Az anyu adja be mert azt hiszi,hogy elsumákolom,eléggé megalázó az egész,de nem tudok mit tenni,közel 39 fok a lázam,a kúp egy órán belül leviszi 37,4 körúli értékre.Aztán este megint kell sajnos.
2023. jan. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!