Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet vérmérgezés?

Ez lehet vérmérgezés?

Figyelt kérdés

3 héttel ezelőttig vagdostam magam. Két héttel ezelőtt volt egy nyirokcsomógyulladásom lázzal, amire kaptam antibiotikumot, most viszont újra előjönni látszik. Nem látok semmiféle piros csíkot, maximum a vágások alatt a combomon kicsit sárgásabb a bőr.

Van egy vágás a vállamon is, úgy érzem mintha alatta kicsit görcsölne a karom.

Bemenjek ezzel az ügyeletre?



2022. aug. 27. 09:57
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
75%

“ Ezt a triázst aki kitalálta, annak ajánlom, hogy egyszer legyen szüksége azonnali orvosi segítségre”


A triázs arra van, hogy azonnali ellátást igénylő beteg tényleg azonnal sorra kerüljön és ne vegye el az orvos idejét az olyasmi, mint a kérdező esete.


De a rendszer nyilván nem tökéletes, pláne hogy túlterhelt, fáradt és alulfizetett mindenki az egészségügyben, viszont még mindig jobb, mintha egyszerre 200-an rohamoznák meg a 2 sürgősségi orvost

2022. aug. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
#21: Láttam párszor, hogy mi megy ott. A triázs lehet, hogy papíron meg elméletben szép meg jó, de amit a gyakorlatban láttam, az az, amit leírtam. Méltatlan, megbetegítő körülmények, indokolatlanul hosszú várakoztatás. Utópia, hogy ez valaha is úgy fog működni, ahogy kellene.
2022. aug. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
22,eznem a triázsrendszer hibája, hanem az alulfinanszírozás miatt van
2022. aug. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
23: Szerintem meg az a baj, hogy ész nélkül másolták kintről, miközben a szakorvosi ügyeletek sokkal hatékonyabban dolgoznak és a mentős is jobb esetben fel tudja mérni, hogy milyen szakorvoshoz kellene kerülnie a betegnek a panaszával. Az ügyeleteknek adnék nagyobb finanszírozást, esetleg figyelembe véve a valós munkavégzést a bérezésnél (ha nincs beteg vagy ha végig műtött az orvos az ügyeletben, azt eltérően kellene díjazni).
2022. aug. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
62%

Mindenkit felpontoztam a triázsos kérdésnél, akár pro, akár kontra írtak mellette.


Személyes tapasztalatom, hogy mikor 2 éve triázsra kerültem, 10 percen belül vmi előzetes felmérést végző orvosnál, 20 percen belül egy magasabb "beosztású" orvosnál voltam, aki még telefonon egy még eggyel magasabb "beosztású" orvossal is beszélt. (Azért írom idézőjelben, mert nem vagyok tisztában azzal, hogy ez kompetencia alapú dolog volt-e.) Pszichózisom volt és fél órát (ha nem többet) beszélt velem, mert elég nehezen volt kibogozható, hogy mennyire vagyok magamnál (egyfelől teljesen, másfelől egyáltalán nem).


De valóban hallottam rémtörténeteket triázsról.

2022. aug. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

24, a triázs nem újkeletű dolog és nem a nyugat majmolása, adott esetben életeket ment


“ Az ügyeleteknek adnék nagyobb finanszírozást, esetleg figyelembe véve a valós munkavégzést a bérezésnél (ha nincs beteg vagy ha végig műtött az orvos az ügyeletben, azt eltérően kellene díjazni).”

Miért? Te más bért kapsz, ha más-más feladatokat végzel a munkahelyen? Miért nem lehet élhető munkabért adni és normális munkakörülményeket biztosítani azoknak az embereknek, akin az életünk múlik

2022. aug. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

#26: A számítógépes rendszerek miatt mérhető, hogy mennyi tényleges munkavégzés zajlott az ügyeleti időben és adott esetben ezzel azért is kellene foglalkozni, mert ha 24 órát folyamatosan dolgozik valaki, akkor biztosan nem fog tudni úgy figyelni a végén, mint az elején. Ilyenkor nem "ügyelet" kellene, hanem több műszakos munkarend. Én olyan helyeken dolgoztam, ahol a teljes munkaidőre mindig tudtak feladatot adni és adtak is, de ha ügyeletben lennék és nem kellene semmit sem csinálni, csak készenlétben lenni, azt nyilván kisebb órabérért is vállalnám. Szerintem nincs ebben semmi igazságtalanság. A munka törvénykönyve és a munkáltatók általában is a munkaközi szünetek és a munkaidő szigorú elszámolása mellett vannak.


"Miért nem lehet élhető munkabért adni és normális munkakörülményeket biztosítani azoknak az embereknek, akin az életünk múlik"

Ezt nem értem, hogy mire írtad.

2022. aug. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!