Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi ideig tart a tüszős...

Mennyi ideig tart a tüszős mandulagyulladás?

Figyelt kérdés
Klabaxot szedek már 3.napja, de még mindig iszonyúan fáj a mandulám. Inni, nyelni alig tudok. És még a lázam is tartja magát.

2022. szept. 1. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
1-2 hét
2022. szept. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Hovarju ***** válasza:
63%

Nálam három hét volt. Az első hét volt a legrosszabb.

Az is fájt, ha nyelnem kellett. Ráadásul valami böhöm nagy tablettát kellett bevenni.

A második héten lecserélte a doki az antibiotikumot egy másik félére.


Próbálj sok folyadékot inni, akár apró kortyonként.

Jobbulást!

2022. szept. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mennyire akut.


Ha nagy a gáz, akkor aktil duo-t kellene adni 1000mg, és ha javul a helyzet, akkor át lehetne térni augmentinre, vagy furocefre. A klabaxról még nem hallottam, habár látom, hogy 500-as, úgyhogy az augmentinre, furocefre hasonlít. Mindegyik vény köteles és saját tapasztalatot osztottam meg. Az antibiotikum mellé ajánlom probiotikum pl normaflore fogyasztását, ugyanis az antibiotikumok okozhatnak hasmenést.

2022. szept. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 vagyok. Tudom, hogy kínzás, de egyél pirítóst. Fájni fog, de segít.
2022. szept. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem 5 éve volt tuszos mandulam, én 2 hétig szedtem napi 6 millió NE antibiotikumot, és kb 1 hét alatt húzta le a gyulladást úgy, hogy már tudtam enni. A teljes gyógyulás kb 3 hét volt
2022. szept. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!