Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Feldagadt arc, fül és kézfej. ...

Feldagadt arc, fül és kézfej. Ma pozitívat teszteltem,de erre nem mondtak semmit. Illetve tegnap majdnem 39,7 fokos láz. Mitől lehet? Többi lent

Figyelt kérdés

Tehát tegnap reggel úgy keltem fel hogy lázam volt,aztán egész nap, iszonyatosan fájt mindenem,alig bírtam kikelni az ágyból is.

Éjjel felkeltem,és láttam a fülcimpám nagyon fél volt dagadva,reggelre az egész arcom és a szemhelyam is. Most a kéz fejem ,és úgy látom egyre jobban dagad. Nagyon erőtlen vagyok.

Mitől lehet ez ?



2022. szept. 2. 13:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez ödéma, valószínüleg a megemelkedett belső teshőméréséklet miatt kitágultak azereid, hogy hőt adjanak le és megnőtt a permeábilitásuk, így a folyadék nem megy vissza az erekbe, hanem ott marad a szövetek között. Lázcsillapítás segíthet. Ekkor láznál már érdemes lázcsíllapítót bevenni, erre a paracetamol a legjobb, de a most kijött tanulmányok szerint a Covid okozta gyulladás miatt jobb nem-szteroidos gyulladáscsökkentőt alkalmazni, szóval inkább algopyrint vagy ibuprofént ajánlanék. Természetesen, ha rosszabbul vagy mindenképpen fordulj orvoshoz.

- Egy gyógyszerész

2022. szept. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!