Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lábfej, térd, könyök, kézfej...

Lábfej, térd, könyök, kézfej viszketés, vizesedés. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Éjszaka arra ébredtem, hogy a lábfejem, a térdem, a könyököm viszket. Nagy nehezen visszaaludtam, mire újra felebredtem mar a kezfejem is viszketett és be is volt dagadva. A fent emlitett testrészek szemmel láthatóan nem voltak felvizesedve de üléskor, lábra álláskor éreztem némi dagadást rajt. A kezfejemen az ujjaim azóta is minimálisan fel vannak dagadva. Calcium pezsgőtablettát ittam reggel de még nem érzem, hogy használt volna. Orvos ma nem opció, babával vagyok itthon. Férjem egész nap dolgozik, segitsegem nincs. Ha valaki tapasztalt már hasonlót és tudja az okát szívesen venném ha válaszolna. Köszönöm

2021. szept. 24. 09:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Mire ittál kalciumot?

Allergiás reakció kezelésére nagyon régen volt,mikor ötvözték az antihisztamint és a kalciumot, így a köztudatban az maradt meg hogy az jó allergia esetén. Mára nincs benne csak kalcium.

Nem jó!

Antihisztamin! Patikában beszerezhető.

Esetleg telefonálj be a rendelésre,ha nem tudsz bemenni,vagy később ugyanígy az ügyeletnek , és kérj tanácsot.

Mire lehetsz/vagy allergiás?

2021. szept. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szinte gyerekkoromtól fogva ezt hallgattam, hogy mindenféle viszketésre, allergia stb kalcium, nem voltam tisztában azzal amit írtál, köszönöm, hogy felvilágosítottál! Igazándiból egyetlen egy dolog van amit tegnap kóstoltam először az pedig az édes chili szósz. Tök hülyén is hangzik, meg nem is tudom az okozhat e ilyen tüneteket. Illetve tegnap kezdtem el újra d vitamint szedni, csepp formájában, de azt szülés után is szedtem és akkor nem tapasztaltam hasonlót. Sajnos a rendelőt nem tudom elérni, mert időközben megpróbálkoztam vele, hol foglalt, hol kicseng de nem veszik fel. Mostmár kezdem unni, hogy ez egy jó ideje így megy, persze rendelésre ha meg tudnám oldani sem mehetnék be mert rögtön ferdén néznének rám. Megpróbálkozom a patikával, ezt vény nélkül be tudom szerezni? Köszönöm szépen a hasznos válaszod :)
2021. szept. 24. 10:54
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Okozhat,persze.

Valószínű is hogy az okozta.

Allergia ellen sok készítmény van forgalomban , többük vény nélkül kaphatóak, persze mondd el hogy mire kell, és hogy ha szoptatsz, azt mindenképp , és ott választanak neked megfelelőt.


// Allegrát javasolnak általában, de van pénztárcabarátabb (pl cetimax, eronil, zilola ) verzió is, mindig érdemes megkérdezni hogy van e olcsóbb ,ugyan azzal a hatóanyaggal, ne a névért fizessünk pluszba //

2021. szept. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!