Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Karantén végén van értelme...

Karantén végén van értelme valamilyen tetszet elvégezni?

Figyelt kérdés

Karanténban voltam egy hétig covid miatt, ami PCR teszttel lett megállapítva. Volt láztól kezdve minden, de a hét végére valóban teljesen jól lettem, már csak a köhögés maradt. De a háziorvos azt mondta, hogy ez utóhatás, még pár hónapig is tarthat. Mivel lehetőségem volt rá, ezért a biztonság kedvéért még egy hétig bent maradtam home office-ban, mostmár viszont kimennék.


Nekem nem jutott eszembe kételkedni a háziorvosban, de meglepődve tapasztalom, hogy egyes rokonok és kollégák nehezményezik, hogy "csak úgy eldöntöttük, hogy már nem vagyok covidos" igazából. Megnyugtatná őket, ha tesztelnék.


Kérdésem a következő: Van értelme tesztelni ilyenkor? Ha igen, melyik típussal? Patikában kapható antigén gyorstessztel? Titeket tesztelt a háziorvos a karantén végén? Ha nem, akkor teszteltétek magatokat?


Csak azért kérdezem, mert lehet valami érthető orvosi oka annak, hogy nem teszteltünk. Ellentmondásos híreket olvastam erről, de lehet, hogy most sokáig mindenképpen pozitívat mutatna a teszt, pedig nem is fertőzök.


Megkérdezek ma egy gyógyszerészt is erről valamelyik patikában. de most személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.


Köszönöm, szép napot!



2022. szept. 5. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg hatályos szabályok szerint még egészségügyi dolgozók se kell felszabadító vizsgálat.
2022. szept. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Dolgozóknak*
2022. szept. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

Ma vagyok 15. nap, még mindig full erős pozitív tesztem van.

Sima orrbadugós tesztel csinàltam.

Ma megyek ki először, de maszkban és tartom a távolságot. Egyesek szerint ilyenkor már nem fertőz, de èn se mennék rokonokhoz míg pozitív vagyok és tünetelek.

2022. szept. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

NEM KELL felszabadító teszt! Ha akarsz tesztelhetsz nekik, de ez a te jófejséged, nem a kötelező eljárás része. Mindegy mivel tesztelsz, csak PCR-t ne csináltass. Az még simán lehet +, de nem fertőzöl!

Csatolom az én kérdésem, ott leírtam az én kálváriámat és minden egyéb tapasztalatomat, illetve ott csatoltam linket is tanulmányról, ami szerint már nem vagy fertőző, ezért nem kell hivatalosan bizonygatni senkinek. (Azóta születtek újabb tanulmányok, mind megerősítették ezt.) A fertőzképesség folyamatosan csökken, a 10.napon 1% az esélye, hogy fertőzőképes lehetsz, utána meg semmi. Nekem amúgy a 12.napon lett - a gyors, ha jól emlékszem.

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__1188885..

2022. szept. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal nem
2022. szept. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!