Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen az a rossz "elbambulas"...

Milyen az a rossz "elbambulas" a gyerekeknel?

Figyelt kérdés

Sziasztok, csak erdklodni szeretnek mert hallottam, h ha elbambul egy gyermek az lehet epilepszia roham is. Az milyen? Hogy lehet megkulonboztetni a normalis elbambulastol? Mert ugye en is elszoktam, ferjem is, gyermekem is, meg szerintem nincs ember aki nem szokott elgondolkodni es nezni a semmibe. Ami a gyermekem illeti, akkor bambul el, mikor peldaul unatkozik, faradt, vlamikor aktivan mozog akkor nem. Es mikor elbambul van h csak par masodperc es van amikor en szolok neki vagy beszelek kozbe hozza, es valaszol a bambulas utan vagy utanozza amit mondtam neki mig o bambul. :D tehat tudatanal van, semmi emlekezett kieses nincs. Egyebkent 17 honapos.


Mire kell oda figyelni? Tudnatok segiteni? A ti gyerekeitek is elszoktak bambulni?



#epilepszia #Abszencio
2022. szept. 10. 08:10
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Ez már nem az első kérdés erről. Ezt ki gerjeszti?


Semmi okod az aggodalomra.

2022. szept. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen? En nem talaltam errol semmit, pedig kerestem. 🤦🏻‍♀️ Nekem a baratnom emlitette, es jol megijesztett ugyebaaaar........


Koszi a valaszod!

2022. szept. 10. 08:21
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Amit mint te kívülálló legjobban meg tudsz figyelni az az, hogy ezek a rohamok általában csak pár másodpercig tartanak, max egy percig. Bármikor bekövetkezhetnek és ez idő alatt a gyerek nem tud beszélni, megérteni bármit is vagy hallani. Mozogni még tudnak, tehát akár gyaloglás közben vagy állás közben is simán megtörténhetnek. Ilyenkor a szem "kiüresedik", tevékenységek megszünnek (pl beszéd közepén, játszás közepén stb) majd folytatódnak mintha semmi sem történt volna.


Ha aggódsz, akkor figyeld a gyereked, és ha látod, hogy bambul, akkor szólj oda, és ha reagál, akkor valszeg nem roham. Amúgy meg hagyd bambulni. Jót tesz az agynak, ha időnként nincs stimulálva, főleg ha fáradt a gyerek.

2022. szept. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3 aha ertem, ilyet azert biztos eszre vesz az ember ha ennyire ugymond kiesik.


Mondjuk nalunk leggyakrabban akkor van, amikor pld egy magassagba eszik a szekeben (ebredes utan), en elotte ulok es beszelek neki folyamatosan es annyira belebamul a szam figyelesebe, h mint akinek ures tekintete van tehat elbambul, olyankor oldalra dutom a fejem, h figyel e, es a szemevel koveti a fejem es mondjuk ha kozbe elnevetem magam vagy grimaszolok, akkor visszajon es nevet vagy mosolyog o is. Tehat tuti tudataban van. Akkor ez is normalis pld?


Koszi szepen! 🙏🏼❤️

2022. szept. 10. 08:48
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezek teljesen normálisak. Amúgy meg az ilyen rohamok általában 4 éves kortól szoktak elkezdődni, szóval még abban is arrébb vagytok :)


Csak próbál megérteni téged és koncentrál. Ha téged is beleültetnének egy székbe és mondjuk tagalogul beszélnének hozzád lehet, hogy te is bebambulnál egy pár perc után :)

2022. szept. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nemis lehet, hanem biztos. 😅 Suliba mikor a tanar beszelt, akkor emlekszem rengetegszer. A padtarsam hanyszor fejet csapott, h mit csinalok. Oda figyeljek. 🤦🏻‍♀️
2022. szept. 10. 12:39
 7/10 anonim ***** válasza:

Meg lehet különböztetni az epilepsziás rohamot, az nem elbambulás. Bár a roham maga függ attól, hogy mely agyi terület érintett, de a gyerek egyáltalán nem bambul el.

Sajnos én láttam ilyen rohamokat, amikor szegény kisfiú percenként 4-5 ilyen rohamon esett át, teljesen le volt fagyva szegény, mozdulni nem tudott, de teljesen éber volt és egyértelműen látszott a szemén, hogy fél. Ráadásul nagyon meg is viselték a rohamok, még akkor is, ha csak 1-2 rohama volt naponta a jobb időszakokban.

Az alig 5 éves kishúga is észrevette ezeket, sőt 2 évvel korábban a kishúg szólt a szülőknek, az akkor valószínűleg első rohamok egyikénél, hogy vslsmi gond van a tesónál. (orvos/diplomás nővér szülők egy nyugat-európai országban 25 éve, ezért igen hamar szakorvoshoz került a gyerek)

2022. szept. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

“ Bármikor bekövetkezhetnek és ez idő alatt a gyerek nem tud beszélni, megérteni bármit is vagy hallani. Mozogni még tudnak, tehát akár gyaloglás közben vagy állás közben is simán megtörténhetnek. Ilyenkor a szem "kiüresedik", tevékenységek megszünnek (pl beszéd közepén, játszás közepén stb) majd folytatódnak mintha semmi sem történt volna.” Ez sajnos nem igaz ebben a formában, biztos vannak ilyen rohamok, de mint írtam függ az érintett agyterülettől.

Az általam leírt kisfiú pontosan hallott mindent és teljesen észnél is volt, beszélni és mozdulni viszont nem tudott és sajnos adott esetben óráig érződött még a roham utóhatása. Amikor pedig naponta több szàz rohama volt, akkor kórházban volt szegény hónapokig.

2022. szept. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen h valaszoltal, talaltam pont egy ilyen videot:


[link]


Szerintem is teljesen mas, mint egy sima kizokkentheto elbambulas...

2022. szept. 10. 13:19
 10/10 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Mi lett azóta veletek? Nekem ha megnézem videót teljesen mást ad be

2023. ápr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!