Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bél probléma vagy idegrendszeri?

Bél probléma vagy idegrendszeri?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy elég hosszú ideje fennáll ez a dolog.


Olyan van, hogy reggel ébredés után.. 1-2 perccel elkezdem érezni a beleim mozgását, van hogy elég kellemetlen… majd 10-30 perc múlva ugye nagy WC.


WC után 10-30 perc múlva… meg elkezdem ilyen furán erezni magam, van hogy gyengének vagy fáradtnak.


Valakinek hasonló?



2022. szept. 19. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

A bél és az idegrendszer oda-vissza játszik.


Jól megrágod az ételt? Folyadék minimum 2 l tiszta! víz? Rostos ételek fogyasztása?

Nem kell túlzásba vinni semmit, az aggódást sem! Kis masszírozás segít jobbról balra körkörösen a hason.

2022. szept. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Fosol? Miota?
2022. szept. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze gyumolcsot is eszem, de igazából ez ételtől független . Nem faj meg semmi, inkább a mentalis dolgaimra van hatással.
2022. szept. 19. 12:50
 4/5 anonim ***** válasza:

A reggeli kelés utáni széklelési ingertől nem kell megijedni. Mindenkinél máshogy játszódik le egy reggeli rutin a szervezetében. Személy szerint nálam is ha korán kelek rám jön.


Figyelj, tanácsolom, hogy próbálj ne görcsölni ezen minden reggel vagy lefekvés előtt, hogy megint kelleni fog. Az idegesség nagy úr ebben a témában, és hidd el rád hozza az ingert.


Semmi komolyra nem kell gondolni, ha semmi más tüneted nincsen: széklet(szín állag), fogyás, hányinger vagy egyéb ami nem normális akkor aggodalomra nincsen okod. Próbálj ne idegeskedni a reggelen, hogy megint kelleni fog.


Sok vizet fogyassz és próbálj egészségesen étkezni.

2023. jan. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen volt ~10 éve, tojtam rá, szószerint. Úgy 3 éve minden bajom van, az egész emésztésem, alvásom felborult. A héten derült ki egy csomó táplálékintolerancia, illetve IBS-em és refluxom is van. Illetve korábban az inzulinrezisztencia igazolódott, az okozta a reggeli émelygést, rossz érzést. Ahogy írták, a gyomor-agy odavissza működik, a közérzetem is pocsék, kialudni sem tudom magam soha. Ha van más panaszod is, érdemes lefuttatni pár vizsgálatot, én bánom, hogy eddig nem foglalkoztam vele, eléggé elburjánzott a probléma. Nem riogatásnak írtam. Először próbálj stresszmentesen élni, egészségesen táplálkozni és nem rágörcsölni a témára.
2023. jan. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!