Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Turner szindrómás lehetek?

Turner szindrómás lehetek?

Figyelt kérdés

A 2012-es évem tele volt vizsgálatokkal, mert növekedési problémáim voltak (akkor voltam 12 éves). Most hoztam el a fontosabb papírjaimat a szüleimtől, többek között, az orvosi leleteket és találtam valamit, ami eléggé nyugtalanít. 12-ben vizsgálták nálam a Turner szindrómát amiről én idáig nem is tudtam, viszont a papíron nincs egyértelműen feltüntetve, hogy mi lett az eredmény. A lényeg, hogy több olyan problémám is van, ami egybefügghet vele: Nagyon alacsony gyerek voltam, amíg hormon kezelést nem kaptam, ez 5 évig tartott, így sikerült elérnem a 155 cm-t, illetve születésem óta gondok vannak a szívemmel. Viszont ha tényleg fennálhat nálam ez a betegséges, lehetséges, hogy később már senki nem vette észre? Írták, hogy sok esetben nem feljődik megfelelően a petefészek, viszont járok minden évben nőgyógyászhoz, gondolom neki azt észre kellett volna vennie. Vagy talán a hormon ternápia azon is segített?

Aki esetleg együtt él ezzel a betegséggel, milyen tünetei vannak? Minden esetben meddőséggel párosul?



2022. szept. 21. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Kromoszóma vizsgálatot csináltak? Abból egyértelműen kiderül.
2022. szept. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Idézek a leletről:

" A kapott mintában FISH vizsgálattal a fenti kormoszóma régiókban számbeli kromoszóma eltérést nem tapasztaltunk.

Megjegyzés: A vizsgálat tájékoztató jellegű, végleges eredmény csak kromoszóma vizsgálattal együtt adható ki!"


Nem tudom, hogy mi történt, egyáltalán elvégezték-e a szükséges vizsgálatokat csak elvesztettük a leletet, vagy valamiért már a vizsgálatra sem került sor, de mint mondtam, ebből szerintem nem derül ki.

2022. szept. 21. 14:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez alapján nem vagy Turner szindrómás. Leírták, hogy számbeli kromoszóma eltérés nincs. A Turner szindrómások nem 46 XX, hanem 45 X0 kromoszómakészlettel rendelkeznek.
2022. szept. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!