Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit tennétek ha kiderülne a...

Mit tennétek ha kiderülne a születendő gyermeked genetikai rendellenességgel küzd?

Figyelt kérdés
Nálunk konkrétan Turner szindróma lett megállapítva, és testközelből is ismerek olyan hölgyet aki ezzel küzd. Rengeteg olyan problémát okozhat ez a betegség, ami okán fontolóra vettem a megszakítást. Szívtelen lennék? Úgy érzem nincs jogom egy ilyen betegség tudatában világra hozni, pedig 4 évig küzdöttünk érte.

2021. okt. 27. 13:56
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom ez a betegség mivel jár, nem hallottam róla de nem vagy szívtelen! Inkább élném le az életem gyerek nélkül, boldogan, kettesben a férjemmel, mint egy beteg-sérült gyereket ápolgatva...mert ott aztán megszűnsz létezni. Én maximálisan támogatnálak az abortuszban.
2021. okt. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
16%
Most hirtelen utána olvasva 3 cikkben is csak annyit írtak, hogy alacsony lesz és a nemi érés lassabb, sokszor meddőséggel társítva. Ennyi miatt biztosan nem vetetném el, egyik sem akkora tragédia, amivel ne lehetne élni. Milyen egyéb tünetekről tudsz az ismerősöd által?
2021. okt. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:

Kromoszóma rendellenesség, amely csak a lányokat érinti.

Önállóan nem képes hormont termelni a teste. Ebből adódóan elhal a petefészek ha nem kezdik el időben a hormonkezelést, de még így sem garantálható a meddőség kizárása. Az magasság 140-150cm körül megáll, így gerinc problémák is közre játszanak. Egyéb szervi rendellenességek is adódhatnak,illetőleg a bőrön ödémák jelentkeznek.

2021. okt. 27. 14:03
 4/53 anonim ***** válasza:
77%
#1 vagyok. Kicsit utána olvastam én is. Én továbbra is fenntartom azt, hogy elvetetném. Nem tudnám elfogadni, hogy a gyerekemet azért bántják amilyen és ezáltal őt rengeteg stressz és fájdalom érné. Továbbá azt sem, ha egyszer a fejemhez vágná, hogy nem lehet gyereke, nem élhet normális életet és miért kellett megszületnie. 😔
2021. okt. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 A kérdező kommentje:
4# Én is pontosan ezt érzem. Hatalmas fájdalmat és igazságtalanságot érezne a gyermekvállalás miatt. Keresné a miérteket csakúgy mint most jómagam.
2021. okt. 27. 14:12
 6/53 anonim ***** válasza:
92%

Én is elvetetném. Hiába tűnik úgy, hogy együtt lehet élni a betegséggel, szinte biztos, hogy annak az emberkének súlyos testi és lelki problémákat okozna.

Lelkileg nem lennék képes beteg gyereket gondozni, orvoshoz hordani, fejleszteni, ki tudja meddig. És ettől nem vagyok szívtelen és Te sem vagy az.

2021. okt. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
91%

Én down babát vetettem el, mikor terhes lettem tudtam ha beteg nem tartom meg, azért is csináltattam a tesztet.

Nagyon sajnálom, hogy nem születhetett egészségesen meg a lányom, de betegen lehet, hogy szenvedésre itélni az nem tudnám elviselni.

Van 3 egészséges gyerekem őket sem szerettem volna ilyen helyzetbe hozni, a nagy fiamnak csak megkésett beszédfejlődése volt, így is mindenhová hordtam, addig a tesójára már alig volt időm. Ezt nem akartam a 2 évesnek, lehet műtétek vártak volna a kicsire, ő meg otthon.

2021. okt. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:
7# Őszintén sajnálom! Borzasztó lehet élni a tudattal de inkább így mintsem ő és mindenki más szenvedjen körülötte.
2021. okt. 27. 14:22
 9/53 anonim ***** válasza:
76%

Inkább vetesd el.

Még az egészséges embert is bántják, piszkálják, nemhogy egy beteget!

Én 153 centi vagyok, kisnövésű (nem turner szindrómás). Egészséges vagyok, viszont engem nagyon zavar a magasságom, emiatt sokan bántottak kiskoromban. És mivel a vezetéknevem Kiss, így mégjobban szekáltak.


A turner nem merül ki annyiban, hogy valaki 140-150 centi, plusz hormonokat kell szednie egész életében.

2021. okt. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
69%
Én gyógypedagógus vagyok, sérült gyerekekkel foglalkozok. Én a Turner esetén nem vetetném el, mert azzal tud teljes, boldog életet élni az ember. De sok más esetben igen - látom, min mennek át a családok, milyen az életminőség stb. Plusz, lehet, szívtelennek hangzik, de nem szeretném otthon csinálni, amit az iskolában teszek. A mi társadalmunkban sajnos a támogató hálók és a hozzáállás nem olyan, ami erőt adna egy ilyen kihíváshoz.
2021. okt. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!