Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Anyajegy elváltozás?

Anyajegy elváltozás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy anyajegyem, ami régóta, talán születésem óta a fülcimpámon van. Ebben az évben júliusban elmentem bőrgyógyászhoz, ahol azt mondta az orvos vetessük le, mert rizikofaktoros.

Megijedtem, megkérdeztem hogy ez most akkor lehet rákos is? Azt mondja nincs baja, de vegyük le inkább.

Szabálytalan szélű, kicsit cikcakkos (ez az én véleményem).

Abban maradtunk hogy ha nyáron nem, ősszel vetessem le. 2 hét múlva leszedik, így kaptam időpontot.

Viszont én hülye, néztem korábbi képeket amin làtszódik (3-4-5 évvel korábbit) és szerintem akkor még nem volt ekkora, ez azóta alakulhatott kicsit.

Szerintetek ha a bőrgyógyàsz azt mondta most ősszel is jó lesz, akkor ennek nincs baja egyenlőre?

Ő egyáltalán nem szörnyűlködött ezen, csak én agyalok sokat.

Szóval az évek alatt tuti vàltozott, mostmàr várom levegyék. Viszont mivel soha nem volt ilyen gondom, nem vettek le soha anyajegyet, kicsit megijedtem mi van ha ez már rákos anyajegy :/



#anyajegy #Anyakegyeltávolítás
2022. szept. 25. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha sebész kimetszi, akkor ő elküldi szövettani vizsgálatra, s majd megtudod az eredményét. Ha rákos lenne, akkor is a kimetszéssel valószínűleg megoldódna a probléma, s megnyugodhatsz.
2022. szept. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.

Abban a tudatban voltam, hogy egy ilyen elváltozásnál, ahol esetleg felmerül később a bőrrák a szövettanból, akkor kell kemo, stb.

2022. szept. 25. 11:07
 3/9 anonim ***** válasza:

A melanoma tud áttétet képezni más szervekbe, akkor van baj, ha ez már bekövetkezett. A te esetedben erről még egész biztosan nincs szó. Nyugi.

[link]

2022. szept. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az évek alatt azért van olyan anyajegy, ami változik, ez önmagában meg nem jelent bajt. Le is veszik, ne aggódj. Mondták volna, ha baj van.
2022. szept. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedvesek vagytok! Es megnyugtat :)
2022. szept. 25. 11:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem vettek már le bazaliómát, ami a bőrráknak egy viszonylag enyhe formája. Semmiféle utókezelésre nem volt szükség.
2022. szept. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

És neked amikor bőrgyógyász nézte akkor azt mondta rendben van, csak vegyétek le a biztonság kedvéért?

Utólag a szövettanból derült ki?

2022. szept. 26. 21:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem, az már bazalióma volt, nem csupán anyajegy, ezért a bőrgyógyász azt mondta, hogy minél hamarabb sebésszel vetessem le. A sebész elküldte szövettanra amit kimetszett, s a szövettani vizsgálat igazolta, hogy valóban bazalióma volt, de tökéletesen el lett távolítva, a szükséges ép résszel együtt. Így semmi további teendő nem volt azon kívül, hogy időnként elmegyek kontrollra a bőrgyógyászhoz. (Kb. 15 éve)
2022. szept. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is nőtt, de a szövettan kimutatta, hogy szerencsére semmi baja sem volt. Ha a bőrgyógyász azt mondta, elég ősszel leszedetni, akkor nem hinném, hogy baj lenne. Ha gyanúsnak találta volna, azonnal leveteti.
2022. szept. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!