Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem hat az antibiotikum?

Nem hat az antibiotikum?

Figyelt kérdés

Augmentin terápia közepén járok, de nem érzek javulást. Köhögök, hőemelkedésem van, orrom el van dugulva, ha sikerül kifújni, sárgás (néha sárgás-zöldes) sűrű, tapadós váladék jön ki.

Esetleg atípusos baktérium fertőzött meg, amire nem hat?

Olvastam sok helyen, hogy sokan szenvednek hasonló tünetektől. Mi lehet a megoldás?



2022. okt. 2. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Szedtem már többször is, inkább a kúra végére érezhető a hatása.
2022. okt. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor nem azért nem érzem a hatását, mert mondjuk egy chlamydia pneumoniae-t kaptam el, amire nem hat?
2022. okt. 2. 17:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Én azt tanácsolom, hogy egyelőre csak szedjed ahogy az orvos előírta, s ha az utolsó szem után sem érzel javulást, akkor menj vissza az orvoshoz!
2022. okt. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az aptípusos tüdőgyulladásnak nem egészen olyanok a tünetei, mint egy típusos tüdőgyulladásnak vagy felső légúti fertőzésnek (hiszen benne van a nevében, hogy nem típusos). Lassan kezdődik, elhúzódó, jellemzően száraz köhögéssel jár, tehát nincs sárga trutyi stb. Az orvosod valószínűleg felismerte volna, ha erről lenne szó, és annak megfelelően adott volna antibiotikumot, de első körben tényleg az Augmentin tűnik jó választásnak. Ettől még persze lehet, hogy pont olyan baktériumot fogtál ki, ami rezisztens az Augmentinre, de ez majd csak a kúra végén derül ki. Ha pedig neadjisten így lenne, írnak fel mást.
2022. okt. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tüdőből, hörgőkből nincs váladék, száraz a köhögés. Csak orrból van
2022. okt. 2. 18:06
 6/7 anonim ***** válasza:
szia sikerült meggyogyulni? Nekem is pont ezek a tüneteim,augmentint szedek.
2022. dec. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igen, makrolidot kaptam égül és teljesen rendbe jöttem
2022. dec. 28. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!