Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Beszedjem az antibiotikumot...

Beszedjem az antibiotikumot vagy sem?

Figyelt kérdés

A történetem lényegében annyi,hogy kiskoromban nagyon beteges voltam. Nagyjából 10 éves koromig minden második héten beteg voltam,többször nagyon súlyos állapotba kerültem.

Minden egyes alkalomkor antibiotikumot szedettek be velem mindenre. Akkor az apukám azt mondta elég volt, többet nem szedhetem be,bármennyire beteg is leszek.

Lassan már több mint 10 éve nem szedek antibiotikumot, és amióta abbahagytam egyre ritkábban voltam beteg. Először évente 2x,majd csak évente. Már ott tartok,hogy 5 éve nem voltam beteg.

Most viszont elkapott egy nagyon csúnya köhögéses megfázás,ami már 2.hete nem múlik el.

Persze kaptam rá antibiotikumot.

Elgondolkoztam rajta,hogy lehet be kéne szednem,de vagy 5 oldalnyi mellékhatást soroltak fel benne,megijedtem és inkább nem vettem be.

Szerintetek beszedjem vagy inkább várjak míg kifekszem és elmúlik,akkor is ha hetekbe kerül?

Félek, hogyha beszedem visszagyengül az immunrendszerem,és akkor is beteg leszek ha valaki 100 kilométerrel alrébb tüsszent egyet.



2022. szept. 11. 09:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Az, hogy egy gyerek rendszeresen beteg, teljesen normális, nem jelent gyenge immunrendszert. Amit leírtál arról, hogyan ritkult a megbetegedések száma 10 éves korodtól, teljesen normális, valószínűleg semmi köze az antibiotikumokhoz.


És láthatod, hogy az antibiotikumok elhagyása nem csodaszer, mert most is eléggé beteg vagy. Nem attól gyógyulsz meg, de éppen az immunrendszerednek adsz lehetőséget, hogy a vírusra koncentráljon.


Ettől függetlenül Te döntesz.

2022. szept. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum rengeteg embert megmentett a bakteriális fertőzések szövődményeitől. Az orvos az a személy, aki kompetens mérlegelni, hogy az antibiotikum előnyei felülmúlják-e a hátrányait/veszélyeit. Ha ő felírta, akkor érdemesebb beszedni.
2022. szept. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!