Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet hogy csontrák?

Lehet hogy csontrák?

Figyelt kérdés

(18F) Már másfél-2 éve észre vettem hogy a szegycsontomtol balra az egyik porc/borda fel van dagadva/duzzadva, kintebb van viszont annyira nem látszott/nem volt ekkora nem tudom hogy nőtt-e, akkor nem tulajdonitottam nagyobb figyelmet rá mert volt rajtam súlyfelesleg és nem látszott annyira, viszont most fogytam 13kg-ot és nagyon feltűnően látszik, elkezdtem utána olvasni és fiatalfelnőttekre jellemző lehet a szarkóma ami a porcokat támadja és nagyon tartok attól hogy erről van szó nálam :(

különösebben fájni nem fáj viszont az utóbbi időben hogy ráparáztam többet nyomkodtam/hasonlók és a bőröm azon a környéken időnkent mintha égne, nem piros se semmi csak égető érzés néha de van hogy napokig nem jelentkezik az sem csak ha nagyon rá gondolok/ilyesmi

orvoshoz már elmentem volna ha lenne rá lehetőségem de kijöttem németbe dolgozni és még 4 hónapot kint leszek, itt nem tudok orvoshoz menni

nyomásra nem fáj, mozgástól sem, kemény mint a csont

itt van pár kép:

[link]


ha befeszítem a mellizmaim akkor látszik hogy azon az oldalon a többi porcom kapcsolódása is fura de a föntinél nem csak a kapcsolódás hanem attól kintebb érződik egy duzzanat ami igy egyben van de megis kintebb türemkedik


[link]


csak telik az idő és nem tudom mit tegyek nem tudom hogy nőtt-e vagy sem és megőrít a tudat hogy halálos beteg vagyok-e

megkaptam már hogy fiatal vagy biztos nem az stb stb dehát ez fiatalokkal is előfordul

ilyen hosszú ideig meg mi más lehetne? úgy tudom hogy a szarkomak lassan nőnek és akár semmilyen tünettel

mitévő legyek?



2022. okt. 2. 18:00
 1/6 Kalányos Zelenszkij válasza:
94%
Elolvasva amit írtál, szerintem annyira nem vészes, de viszont nem tudom miért mondták neked hogy fiatal vagy nem lehet az, a csontrák pont 10-30 éves korban jelenik meg fiatal felnőtteknél, nem hiszem hogy csontrák de orvosnál ha még nem voltál menny el én nem értek hozzá az orvosok biztos jobban tudják.
2022. okt. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Inkább hipochondria.


Ha panaszod van, menj orvoshoz! Öndiagnosztizálas és Rettegés helyett.

2022. okt. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
A szarkóma már régen végzett volna veled, vagy kórházban lennél, ezt a kérdést egyszer már régebben feltetted. Ez nem múlna el és nem csak időnként fájna, ez inkább valami porc gyulladás vagy deformitás, senkinek sem tökéletes a teste, edzés miatt is lehet. De elmehetnél orvoshoz, ha zavar.
2022. okt. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
említettem, hogy nem tudok orvoshoz menni még 4 hónapon át és igen tudom, hogy nem jó az öndiagnosztizálás viszont tényleg nem tudok mást tenni
2022. okt. 3. 00:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Jól írja a #3-as. Simán lehet deformitás (sőt szerintem az is)..

Ha félsz akkor mutasd meg orvosnak,saját magad megnyugtatása képen.

2022. okt. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Kérdező! Értettem azt, hogy nem tudsz jelenleg orvoshoz menni, de más megoldás nincs, hogy részedre megnyugtató válasz szülessen. Egy pár képről nem lehet diagnózist mondani, ehhez szakorvosi fizikális vizsgálat is kellene, plusz valamilyen képalkotó vizsgálat, ha ezt szüks~ges.
2022. okt. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!