Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gerincferdülés okozhat ilyen...

Gerincferdülés okozhat ilyen tüneteket??

Figyelt kérdés

10 éves korom óta van gerincferdülésem. Amit nagyobb kihagyasokkal kezelve is volt. 2016ban voltam először, jobban kivizsgáláson ahol gyógytorna irtak fel. Amit el is végeztem. De sajnos nem csináltam napi, heti rendszerességel. És 2022 nyarán kezdett el nagyon fájni a gerincem. Panikolos lettem és depressziós ill. hipochonder is.


Elmentem a házi orvosomhoz, hogy zárja ki a szívbetegséget. Szívritmuszavart állapított meg. Minél előbb menjek el kardiologushoz. El is mentem. A szívére azt mondta, hogy egészséges, csak egy 'kicsit' túl dolgozik, mivel az elmúlt 2 évben meghíztam 18 kilóval (2020 tavaszán érettségiztem, 2020 novemberétől 21 szeptemberig online oktatás és nyáron is otthon voltam 0 mozgással). "Csak annyit" tálat, hogy szívritmuszavarom van. Kaptam ra gyógyszer. Bisoprolol 2,5-st 2×1 (Reggel 1 este 1).


De azóta sem érzem magam jobban. Ugyan úgy halálfelelmem van, főleg esténként. És mellkason is fáj, de az egész nap. De nem érezném, hogy a szívem lenne, hanem inkább az izmaim, de nem mindig ilyen egyértelműék a dolgok. De nem tudom eldönteni. Mert mindez inkább a bal oldalamon van.

Kértem bemutalót ortopédiára. Csak még időpontot kell kérnem onnan. De addig "megesz" az ideg?


Szerintetek mitől lehet?? Mert a neten utánna olvastam, hogy a mellkasban mitől lehet, és mind szíveredetű volt inkább.


Kérlek kíméljetek a cinikus válaszokból.



2022. okt. 4. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagy eséllyel pánikrohamod van. Pszichológus + pszichiáter kell neked.
2022. okt. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szinte egész nap érzem a tüneteket... enyhe nyomás a szegycsontomon mellett, a bal oldalamon mellem mellett.
2022. okt. 4. 22:25
 3/4 A kérdező kommentje:
21 éves lány vagyok
2022. okt. 4. 22:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Hidd el, tud nagyon kemény fizikai tüneteket okozni a pánik, ráadásul a te korodban gyakran fordul elő.


Viszont ha úgy érzed, hogy nem pszichológia háttere van akkor érdemes lenne elmenned egy ortopédushoz, hogy ránézzen a bordáidra, esetleg megnézetni az idegeidet, mert a csontdeformitás miatt nyomódhatnak azok is.

2022. okt. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!