Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Most lesz epekő műtétem. A...

Most lesz epekő műtétem. A kérdésem annyi lenne, hogy a műtét után mit lehet enni és mit nem, illetve tapasztalható lesz fogyás? Hányás utána is előfordulhat? A panaszaim ami miatt kiderült, hogy epekövem van, gyomorfájás, hátfájás, gyomorégés.

Figyelt kérdés

2022. okt. 12. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Kérdezd meg az orvost viziten
2022. okt. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

Engem tavaly műtöttek magánban. Az orvos annyit mondott hogy kerüljem a puffasztó ételeket, és a banánt. Igyak tejterméket hogy beinduljon a bélrendszerem. Egy magos bagettes szendvicset kaptam reggelire, paprikás szalámival, sajttal zöldségekkel. Egy kicsit ettem belőle és sokkal jobb lett a közérzetem. ( ezt más is mondta előtte de nem hittem el, de igaz)Nem fogytam szerintem 1-2 kilónál többet. Az első héten pirítóst csirkemell sonkát kívántam, ezeket ettem. A második héttől ettem minden ételt.

Hányni előtte sem hánytam. Szerintem a gyomorsavval nem függ össze.

2022. okt. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Én kaptam egy papírt, hogy mit ehetek, de leszarom, szeretnék valami ízt is. Valamelyik nap pizzát ettem, este felálltam öklendezni. Ma már elég fűszeres kínai levest is ittam, hát most meg nem tudok aludni, de nincs hányinger. 1 hetes vagyok. Inkább hízás lesz tapasztalható az elején, mert kikell tágulni az epeútnak, hogy ott tudja tárolni az epét egy nagy adag zsíros kajához( bár az nem tudom milyen)


Nekem azt mondták banánt, almát, kompótokat egyek.


Nem ehetek paprika, paradicsom és uborkát.


Szóval kettes válasza érdekes...

2022. okt. 13. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

2-es vagyok

Én is meglepődtem. De igazából semmi gond nem volt. Meglepődtem a reggelin is.

2022. okt. 13. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Nektek is késeléses fájdalmaitok voltak?
2022. okt. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Május 20.-án műtöttek és pár nap múlva már mindent ettem. Azóta sincs semmi a tiltólistán :)
2022. okt. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

6


Én 1 hetes vagyok, most akarok mekizni

2022. okt. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
péntek reggel műtöttek, vasárnap már paradicsomos húsgombócot ettem :)
2022. okt. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :) ahogy olvasom elég változó a tapasztalat.
2022. okt. 14. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!