Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fertőzés betegséggel 3 nap...

Fertőzés betegséggel 3 nap után már elvárja a főnök hogy visszamenjek munkába, ez normális dolog?

Figyelt kérdés
Csütörtök reggelre véres, nagyon fájó felfázásom lett ès a vesèm is borzalmasan fájt. Mèg aznap bementem dolgozni reggel, de szenvedtem. Estére hőemelkedésem lett. Mèg aznap este telefonáltam a cègnek, elmondtam mi a helyzet, ne számítsanak rám. Délután házi orvos, vittem neki pisi mintát ahogy kérte, 1 órát töltöttem nála, utána 4 órát a sürgősségin ahová átküldött. Csináltak nekem vérnyomás mérést, EKG-t ès vérvételt. Szètszurkodta az ottani mentőápoló srác a vènámat, kínokat èltem át, berakott egy kanült arra az esetre ha be kell feküdjek az osztályra ès fájdalmaim lennének. Végül hazaengedtek. Szombaton kiváltottam a felírt gyógyszereket: C vitamin, Dicynone (vèrzèscsillapító), Sufixin Forte (antibiotikum), Algopirin (Hőemelkedésre), Cataflam (vese fájdalomra) ès Normaflore (Antibiotikum mellé hogy ne készítse ki a gyomromat). Van amit napi 1x reggel ès van amit napi 2x reggel, este kell szednem. Teljesen legyengít, fáradtá tesz. Ès a főnököm nem régen hívott, ès elvárja hogy holnap már visszamenjek dolgozni. Kereskedelemben dolgozom, azon belül a lidlben. 99 %-ban kasszában ülök. Azt mondja: majd adok valami könnyebb munkát, mondjuk kasszázol. Igencsak számolnom kellett hogy ne küldjem el melegebb èghajlatra... Mondtam neki hogy ma hívnom kell délután a dokimat, majd ő megmondja hogy hogyan lesz a továbbiakban. Azt hozzátettem meg neki, hogyha lenne itt fertőző osztály (vidék) ès nem hétvége lett volna akkor bent feküdnèk most az osztályon.
2022. okt. 17. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az orvos kiír akkor a főnököd nem tud mit tenni. Nem bíráljatja felül az orvos döntését. Nyugi nem lesz semmi. Amúgy ilyen láncnál sose a nagyfőnökkel beszélsz hanem a csoportvezetőddel akinek nincs olyan döntési joga hogy kirugjon. Ha még panaszt is tenne akkor se lenne semmi mert VAN orvosi igazolásod. Koncentrálj a gyógyulásra, ne menj be így dolgozni.
2022. okt. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, a boltvezetőmmel beszéltem. Amúgy mindig ilyen. Nem megértő. Nem èrdekli senki ès semmi, csak hogy ott legyél ès dolgozzál. Ha kell akkor betegen. Magasról tesz rá! Az a legdurvább hogy kereskedelemről beszélünk. Azon belül èlelmiszerekkel foglalkozunk. Ès már maga a szó hogy fertőző... De menj be így is.. Természetesen nem fogok. Ès kérni fogom a dokit is hogy ne zárja mèg le a tp-t.
2022. okt. 17. 10:13
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A boltvezetők általában a buta sötet kiskirályok, agyuk nincs, de úgy erzik hazalmuk van, és ezt úgy kell bemutatni, hogy parasztok.

Ne foglalkozz vele. Orvos kiírt, maradsz otthon. Kész.

2022. okt. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Halálosan nem érdekelne, mit pattog.


Amíg tp-en vagyok, otthon maradok, pont.

2022. okt. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Remélem otthon maradtál.

Nekem elsődlegesen a vesém meg a többi szervem a fontos és csak utána a munkahely.

De értem amit mondasz. Én sem tudtam kipihenni a covidot.

Ne engedjétek, hogy így viselkedjenek veletek! Azért csinalják ezt, mert megengedjük nekik!

Manapság annyira nem könnyű jó munkaerőt találni.

2022. dec. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A vesegyulladást (gondolom az volt) ki kell feküdni, másképp egy életre megnyomorítod magad. Illetve csak egy fél életre mert veseelegtelenséggel nem húzza sokáig az ember.

Szóval FUCK THE BOSS.

2022. dec. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Otthon maradtam egy teljes hetet. Egyrèszt mert így láttam jónak, másrèszt az orvos szint úgy. Magasról tettem a főnökre, meg úhy mindenki másra is. Robotkènt tekintenek mindenkire...
2022. dec. 8. 23:21
 8/8 anonim ***** válasza:

Helyes:)

Remélem teljesen meggyógyultál!

2022. dec. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!