Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezek mennyire tüdőrák gyanús...

Ezek mennyire tüdőrák gyanús tünetek?

Figyelt kérdés

Szóval mindig is problémás volt a tüdőm,annak ellenére,hogy sosem dohányoztam. Gyerekkorban többször volt visszatérő tüdőgyulladásom,majd 2015-ben volt egy spontán ptx-em folyadékkal megspékelve,amivel 2 hónapot voltam kórházban,mert a tüdőm nem akart kitapadni és sokáig nem javultam,a folyadék is visszatermelődött. Állítólag volt egy tűszúrásnyi lyuk valahol a tüdőmön és amiatt valószínű. Volt egy VATS műtétem akkor,majd nagy nehezen betapadt a lyuk. Majdnem felnyitottak,ugyanis nem tudták mi a probléma,csak találgattak és megmondták,ha pár napon belül nincs javulás,akkor felnyitnak. Csoda folytán valahogy mégiscsak kitapadt a tüdőm ezután.

Ezt követően 2016-ban voltam kontrollon,ahol mindent rendben találtak.

Utoljára 2018-ban voltam kontrollon,ott szintén minden rendben volt. Sokszor volt/van a műtét óta mellkasi fájdalmam az érintett oldalon,de mindig mondták,hogy csak a hegek miatt érzem valószínű.


Néhány hónapja van kar/vállfájdalmam a jobb oldalon. A fájdalom enyhe,de általában mindig jelen van. Most kezdett el igazán zavarni,zavar a napi tevékenységeimben. Illetve,ami fontos,hogy mély levegővételnél/kilégzésnél érzek a vállamban szúró fájdalmat,bizonyos mozdulatoknál is. A szúró fájdalom csak ekkor jelentkezik,de a diszkomfort érzés,enyhe fájdalom már hónapok óta jelen van.

Fogytam is 15 kilót az utóbbi egy évben (bár egy éve szültem,így ez normális is lehet).

Fáradt is vagyok,jobban,mint szoktam (de ez 3 kisgyerkőc mellett talán nem meglepő).

A körmeim hegye lefele nő,görbén. Nem dobverő ujj,de láthatóan elvan deformálódva a köröm több ujjamon,így egy ideje rövidre vágom,mert zavar esztétikailag.


A spontán ptx-nél is hasonlóan fájt a vállam,de akkor éreztem,ahogy a lötyög bennem a folyadék és folyamatos szúró fájdalom volt jelen a mellkasomban. A mellkasi fájdalom most nincs,csak néha érzem.


November 30-ra kaptam időpontot kontrollra.


Megvárnátok ezt az időpontot vagy elmennétek inkább magánrendelésre?



2022. okt. 20. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennek semmi köze a tüdőrákhoz.


Attól még kellemetlen, nem jó, és foglalkozni kell vele.


De nem gondolnám tüdőráknak. Anyukámnak tüdőrákja volt, év nem érzett attól semmit. Romlott az állóképessége, jobban kapkodta a levegőt, stb. De nem fájt a mellkasa. Esetleg a háta kicsit, de az sem biztos, hogy ettől, ugyanis elég rossz tartása volt, és a púpos hát is tud fájni.


Ami neki a gondot okozta, és amibe végül meghalt, az az agyi áttét volt. :(

2022. okt. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Elmennék magánba, de sajna ki kell fizetni a röntgent is.

Sürgősségi??? Háziorvos röntgen???

Indulj már holnap. Kisgyerekeid vannak.

2022. okt. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
Ez inkább hipochondria, mint tüdőrák...
2022. okt. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát ez nen tudom mi, de a ptx mindig jár gyulladással, folyadékkal is. Nekem 3x volt spontán ptx, 5 éven keresztül pár havonta ugyanúgy fájt, mintha megint lenne, vállba kisugárzott nekem is, de nem volt semmi bajom, én csak csövezve voltam, ergo a műtét okozhat ilyen elhúzódó panaszokat akkor szerintem. Ráknál 1 hónap alatt fogynál 15 kilót és legyengülnél, oxygen hiányod lenne. De nem vagyok orvos és ezt azért jó lenne nálad majd tisztázni.
2022. okt. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
91%

családba sajnos volt tüdőrákos szerencsére sikerült megyógyulnia,

2 leggyakoribb tünet,

a vállfájdalom/kar fájás

a másik meg a sűrű köhögés,

ez nem azt jelenti hogy neked az van,de igen is komolyan kell venni a váll és kar fájdalmát,

én elmennék a helyedbe tüdőszürőre az is ki tudja mutatni ha valami elváltozás van,ott nem kell sokat várni,nálunk ott vették észre hogy valami nincs rendben,

2022. okt. 21. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!