Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 2 napja covidos vagyok. Az...

Goruda772 kérdése:

2 napja covidos vagyok. Az első nap nagyon fájt a fejem , nagyon álmos voltam, szédültem.Tegnap este elkezdtek fájni a lábaim és a talpam is, és most a hasam is megy. Nagyon aggódok elfog múlni? Nem fogják le vágni a lábaim?

Figyelt kérdés

2022. okt. 21. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
Kérj kölcsön ivermektint, 2 nap alatt rendbe jössz.
2022. okt. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogják levágyni a lábad.

Feküdj, pihenj, igyál annyi folyadékot, amennyit tudsz (min 3-4 liter levessel, teával együtt) prebiotikmot szedj mindenképpen! Esetleg izotóniás italt, hogy az ásványi anyagokat is pótold, ami a hasmenessel kiürül.

Az orvosodat tájékoztasd a tünetekről, ha rosszabbodik, akkor az ügyeletet hívd fel!

Milyen gyógyszert kapsz?

Orvosoddal egyeztetve(!!!) C-vitamin 100mg/nap, D-vitamin 4000NE/nap, acetilcisztein (ACC por, vagy NAC por antioxidánsként a GLUTATION előanyagaként szedve /N-acetil-L-cisztein. Mellékhatásként nyákoldó, de alapvetően erős antioxidáns, csak itthon nem ismerik az orvosok így valamiért. Sokkal olcsóbb a NAC por, mint az ACC patikában./) max 2 hétig 1500mg/nap, utána max 1000mg/nap. Mellé paracetamolt ne szedj, mert csökkentik egymás hatását, inkább ibuprofent gyulladáscsökkentőnek.

Tehát sok folyadék, fekve masszírozd a lábad, gyulladáscsökkentő, és antioxidánsok! Ha az orvosod még ezen felül felír valamit, akkor a paracetamol helyett kérj ibuprofent, de vedd be, amit felír, és beszélj vele!

Fontos, hogy pihenj, feküdj, amíg ennyire rosszul vagy!

Jobbulást, és majd írj, hogy vagy!

2022. okt. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, elírtam a C-vitamint:

EZER azaz 1.000 mg/nap.

A többit jól írtam.

2022. okt. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
De, nagyon úgy néz ki hogy le kell majd vágni (legalább is részben) a lábaidat, hogy a rögök okozta szív/agyinfarktus elkerülhető legyen.
2022. okt. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!