Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kihagyott egy veszettség...

Kihagyott egy veszettség elleni oltást, meghalt?

Figyelt kérdés
Kb 1-2 hónapja olvastam itt egy posztot hogy az illető a 2. vagy 3. veszettségi oltásánál volt egy hónap kihagyás és amiatt posztolt hogy mennyire van veszélyben. Szerintetek meg fog halni, vagy még nem olyan probléma? Eléggé morbid az egésznek a gondolata és azóta gondolkoztam rajta.
2022. okt. 24. 00:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
Most olvastam, hogy igyis úgyis meghal.
2022. okt. 24. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

A veszettség kezelés nélkül mindig halálos, és, ha már megjelentek az első tünetek, akkor gyakorlatilag teljesen mindegy, hogy kapott-e oltást vagy sem, és kihagyott-e egy hónapot vagy sem. Ez érvényes akkor is, ha a második oltás után jelent meg a tünet.

Remélhetőleg kamu volt a kérdés, mert ezt nagyon komolyan szokták kezelni az egészségügyben.

2022. okt. 24. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ahogy az 1es írja, ha már tünetek vannak, akkor tök mindegy. Viszont erről nyilván tudna a média, ha veszett ember lenne Magyarországon.

Ha megelőzésre kapta, akkor pedig a népegészségüggyel szoros kapcsolatba kellene állnia, mivel az oltóanyagot is ők adják ki.

Plusz itthon nagyon-nagyon minimális az esélye a veszettségnek, így szerintem, ha igaz is a sztori, nem lesz semmi baja.

2022. okt. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Megelőzésre kapta, nem tünetek után volt, írta hog megharapta a kutya, ment is oltásra, csak a második vagy harmadikat oltásnál 1 hónap kihagyása volt
2022. okt. 24. 22:37
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem lesz semmi baja, 99,9%, hogy nem volt veszett az állat, ami megharapta ... az oltást is igazából feleslegesen kapta valószínűleg...
2022. okt. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%

#5

Az oltás SOHA nem felesleges.

2022. okt. 25. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

6


SOHA? 1 db kovid oltásom sincs, mégis élek és virulok

2022. okt. 25. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mert kaptál életed során vakcinákat, amik még dolgoznak benned.

Egyébként meg, nyugtával dicsérd a napot.

2022. okt. 25. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
20%
Ne legyél már annyire oltási fanatikus. Körülöttem senki se vette észre, hogy kovidos volt, pedig olyan is volt, akinek kimutatta a teszt később.
2022. okt. 25. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
6 általában nem, de egy olyan betegségről van szó ezesetben, ami Magyarországon nagyon szépen vissza lett szorítva...
2022. okt. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!