Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért könnyezek amikor ásítok?

Miért könnyezek amikor ásítok?

Figyelt kérdés

MINDIG!!!


Már kicsi korom óta. Minden egyes ásításnál könnyezik a szemem. Régen valamilyen szinten még tetszett is, mert így bárkit könnyedén megvicceltem, mert azt hitte tényleg sírok, de mostanában nagyon el kezdett zavarni, és érdekelne, hogy miért lehet.


Ez talán valamilyen betegség?


2022. nov. 5. 08:55
 1/4 anonim válasza:
100%

Egyik barátnőm is ilyen volt, őt nem zavarta.

Aki emiatt lenéz, legalább tudod, hogy egy fing alak. :)

2022. nov. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A paraszimpatikus idegrendszerünkön keresztül megnövekedhet a termelődő könny mennyisége. Ebből következik az, hogy, amikor ásítás közben veszünk egy nagyon mély lélegzetet, akkor a hangrésünket bezárva egy ideig tüdőnkben tartjuk a levegőt. A mellkasunk belső nyomása jelentősen megnő és ez mechanikailag jelentősen ingerli a mellkas középső részén található, felülről lefelé haladó bolygóideget, amely a fő paraszimpatikus ideg, ami tehát hozzájárul a könnyek termeléséhez. Tehát ez a bonyolult magyarázata annak, hogy miért potyognak a könnyeink minden egyes ásítás alkalmával.
2022. nov. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. nov. 5. 09:21
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szintén így vagyok. Amikor ásítok egy nagyot, kicsordulnak a könnyeim. Amikor nagyon fáradt vagyok (ami gyakran előfordul) és sokat ásítok, úgy nézek ki, mintha sírnék. Engem ugyan nem zavar, de harmincas férfiként sajnos gyakran ugratnak emiatt a kollégák.
2022. nov. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!