Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kb 3eve tarto hasmenes,...

Kb 3eve tarto hasmenes, menjek orvoshoz vele?

Figyelt kérdés
27eves vagyok,F
2022. nov. 5. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem 17 évesen volt hasonló

Kiderült a tej miatt

Mindig fájt a hasam ment a hasam


Kiderült a tej minden összetevőjére érzékeny vagyok

Azóta is tart..23 vagyok

Hol jobban hol kevésbé vagyok érzékeny.

Ha tejest eszek/iszok rögtön fáj a hasam megy is sokszor..


Érdemes orvoshoz menni!

2022. nov. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
tej, glutén érzékenység okozhat ilyet. Nem ártana kivizsgáltatni.
2022. nov. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
En kb barmit eszek akkor szinte egybol baloldalt alul kezd gorcsolni a hasam
2022. nov. 5. 16:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, a stresszel mi a helyzet? Amúgy, ha ilyen gyakran van, illetve ilyen régóta, akkor mindenképp orvoshoz mennék. Nekem úgy kezdődött, hogy egyre több olyan étel volt, ami " nem esett" jól, így egyre kevésbé akartam enni. Majd jött a görcsös, véres hasmenés. Na, akkor doki. Igaz, ráfogta, hogy laktóz érzékenység, de hiába tartottam be, amit mondott, akkor is megvoltak a tünetek. Végül több év után ráfogta, hogy ibs. Jobban persze, nem vagyok, sőt kb mindegy, mit eszek, azonnal fájdogál a hasam, pocsék a közérzetem. Én most ott tartok, hogy keresnem kellene egy normális orvost, aki az elejétől kezdené, és mindent IS megnézne. Sajnos ismerős, mivel már egyáltalán nem szeretek enni a fájdalom és hasmenés miatt. Azonban még így is felfelé jönnek a kilók..
2022. nov. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4

Kivizsgáltak rendesen gasztrón és úgy lett ibs a diagnózis?

Amúgy kérdező, ha ez folyamatosan van tényleg, az elég durva és már rég elmentem volna. Már Minden napod ilyen? Hogy nem fogysz így?

Nekem 2 éve kb úgy van csak, hogy hetekig/hónapokig semmi, majd néha kicsit behülyül napokra/1 hétre a hasam, de már az is épp elég zavaró, olyankor én is alig merek enni.

De ezzel tutira elmennék.

2022. nov. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5

Négyes vagyok. Sima labor+ tükrözés után mondta a doki. Állítólag polyp nem okozhatja a tüneteket, érdekes módon, mikor levette, sokat javult a helyzet. Azonban azóta sem csinált újat, pedig : elvileg fél évente kellene, 2: hiába kerültem sürgősségire véres hasmenéssel, 3 óra infúzió után sikerült " összefutni" vele ( sürgről küldtek hozzá, én már bent voltam, ő beszólt az asszisztensnek, hogy elmegy. Ekkor futott a nő utána, hogy itt a beteg), majd pár kérdés után közölte, hogy hazamehetek, nem fogok elvérezni. Ugyan csinált egy laktóz terhelést, de eléggé kétes volt az eredmény több okból is. Másrészt pedig kb az az egyetlen termék, amit még gond nélkül meg tudok enni, nem okoz görcsöket..

2022. nov. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6

Ötös voltam. Hát ez elég durva azért. Vérzést polyp tuti okoz, mást nem tudom. Inkább székrekedédre gondolnék ott, mivel akadályozza az utat.

Bocs a kérdésért, de nagyon véreztél és abba se maradt a többi wc-zéskor? Meg milyen jellege volt, kevés friss, vagy sok és fekete? Azért kérdezem csak mert a kettő tök másra is utalhat. Mert ha a doki pl az elmondottakból aranyeres vérzésre gondolt volna, akkor nem parázik rá, csak nem mindegy, miről volt szó.

Ha nem múltak el a tüneteid, akkor az pedig valamitől tuti hogy van és nem csak a polyp volt. Egy vérkép nem zárja ki se a laktóz, glutén, hisztamin, stb. Intoleranciát. Ja és hallottam már, hogy valaki intoleranciától vérzett, ugyanis az is gyulladást tud okozni simán. Allergia teszt se volt. SIBO kilégzéses teszt?

Szóval azért van itt még. Örülj nagyon, hogy a tükrözés oké, csak akkor tovább kellene vizsgálódni ezeken.

2022. nov. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!