Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Úgyis lehetek vesedonor, hogy...

Úgyis lehetek vesedonor, hogy nem vagyok rokon?

Figyelt kérdés
Az egyik távolabbi barátomnak van veseelégtelensége, én meg gondolkoztam rajta, hogy odaadom neki az enyémet, csak nem tudom hogy bírok-e lenni?

2022. nov. 5. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagytok rokonok, akkor együttes kérelmet kell beadnotok, amit a kórház etikai bizottsága vizsgál meg. (És közokiratba is foglalják.

Azt nézik, hogy nem fenyegetés-kényszer, vagy megtévesztés, vagy pénz miatt adod oda)

Plusz az sem biztos, hogy megfelelő donor lennél számára.

2022. nov. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Jogszabály szerint ha rokon vagy "érzelmi rokon" vagy akkor lehetsz élő donor.

Most hogy mit jelent az hogy érzelmi rokon az már érdekesebb kérdés, hiszen a házastársad/párod nyilván az, de egy közeli barát? Necces kérdés, de legtöbbször elfogadják hogy azok vagytok és mehet a donáció ha alkalmas vagy rá, és passzoltok.

2022. nov. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"de egy közeli barát?"

Ez meg ráadásul egy távolabbi barát...

2022. nov. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!