Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy ember hány vesét adhat?

Egy ember hány vesét adhat?

Figyelt kérdés
Ha pl. valakinek van 2 gyerek mind a 2nek új vese kell és csak egy adott személy veséje felel meg mind a 2nek és a látóhatáron sincsen vesedonor az adott személy odaadhatja mind a 2 veséjét? Vagy csak 1 vesét adhat?

2020. jún. 25. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem keverheti a donor saját magát életveszélybe még akaratlagosan sem. Egy vesével fel sem merül a lehetősége az illetőnek mint donor kivéve, ha meghalt és felajánlotta a szerveit.
2020. jún. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, végiggondoltad a kérdést, mielőtt leírtad? :))


Szerinted vese nélkül a donor hogy élne tovább...? Vagy majd valaki más ad neki egyet?

2020. jún. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyolcat, esetleg kilencet.:) Kérdező, téged sem az eszed miatt szeretnek.
2020. jún. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezt szerintem mindenki tudja. 3 havonta adhat egyet. Annyi idő alatt új nő a régi helyett. 🤦‍♀️ Kérdező, kérlek, hogy járd ki az általános iskolát!
2020. jún. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"adott személy odaadhatja mind a 2 veséjét? Vagy csak 1 vesét adhat?"


Etikai a kérdés. Magyarországon életveszély vagy jelentős állapot romlással járó beavatkozással nem lehet legálisan donor senki.

2020. jún. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ti okosok. Én arra gondoltam, hogy ha pl a szülőnek 2 gyereke van és mind a 2nek az ő veséje lenne jó csak más donor nincs akkor ha akarja odaadhatja e a gyerekeinek mind a 2 veséjét :) mert gondolom egy igazi szülő a gyerekeiért az életét adná. És arra voltam kíváncsi, hogy ilyen esetben pl oda adhatja e mind a 2 veséjét. De okos itt mindenki XD Egyszerűbb lett volna írni egy igent vagy egy nemet mint osztani az észt úgy, hogy azt sem tudjátok mivan
2020. jún. 25. 23:10
 7/8 anonim ***** válasza:

#5 Nem leírtam a választ?


Egyszerűbben. Nem adhatja oda, az utólsó működő veséjét.

2020. jún. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

6-os: és akkor ottmarad vese nélkül a szülő??? VAgy hogyan gondoltad????


Nagyon óvodás szinten vagy gondolkodásban, ha a viszontkérdéseket és kételkedéseket "észosztásnak" minősíted...

2020. jún. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!