Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Félek agydaganatom lenne?

Félek agydaganatom lenne?

Figyelt kérdés

1 hete kb màr fáj a tarkóm ill. a fejem hátsó része, nem az az elviselhetetlen fàjdalom, de zavaró.


Emellett érzem , hogy nehéz a fejem, feszül a nyakam felső része.

Fekvéskor sem jobb , mintha nyomás lenne hátul a fejembe. Hànyingerem is szokott lenni, de hányni még nem hánytam.

Ez lehet agydaganat?



2022. nov. 8. 18:18
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
+ ilyen rosszullét is rám szokott jönni, de nem tudom elmondani pontosan, hogy milyen is
2022. nov. 8. 18:18
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
Inkább nagy stressz
2022. nov. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
Ne hipochonderkedj már! Ha fáj, menj orvoshoz!
2022. nov. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Ez inkább rossz tartástól van, ha sokat görnyedsz a laptop/mobiltelefon fölé.
2022. nov. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
26%
Ez inkább agyrázkódásnak, vagy agyhártyagyulladásnak tűnik, keress fel mindenképp egy orvost!
2022. nov. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ez inkább gyanús egy beállt meghúzott nyakra, fájó gerincre rossz tartás vagy rossz mozdulat miatt, amely következtében fáj a fejed. De ha félsz tőle, egy beutaló kell a neurológiára, ahol csináltatnak rólad egy koponya CT-t ha indokolt.
2022. nov. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Most elkezdtem olvasni az agyhártyagyulladás tüneteit.. rendesen beparáztam.

Milyen orvoshoz forduljak ezzel? Vagy menjek a sürgősségire most?

2022. nov. 8. 19:04
 8/15 anonim ***** válasza:
55%

7: pszichiáterhez, vagy pszichológushoz.


Kóros szorongás, hipochondria.

2022. nov. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha agyhártyagyulladásod lenne akkor igencsak rosszul lennél, nagyon magas lázad lenne, zavart lennél egyre inkább ami miatt zárós határidőn belül kórházba kerülnél.

Nagy biztonsággal kizárható hogy ez állna fenn nálad.

Szoronsz és félsz, olvasgatsz a neten ami ezt fokozza, ez nem jó.


Elmehetsz persze orvoshoz aki megnyugtat, de ha ez tartós nálad akkor keress fel egy szakembert aki a szorongáson segít.

2022. nov. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#4 igen, inkább az!

Sőt váll vagy nyakfájdalom is kisugározhat a fejbe, váll és nyakfájdalmat okozhatja továbbá meszesedés, spondilózis, kiegyenesedett nyaki lordózis! Ez utóbbi a legfőbb oka!!! Ezt egy nyaki MR megállapítja, arra menj, de ez csak arra jó, hogy megtudod, hogy igazam volt-e vagy sem! Nyugodtan mondd ezt el a háziorvosodnak! Nem szeretik ugyan az öndiagnózist, laikustól nehezen fogadják el, de ha látnak benne igazságot, akkor azért többnyire elgondolkodnak rajta! Úgy, ahogy a #3 hozzászólónak első körben az jutott eszébe, hogy pszichés a problémád, úgy az orvosok egy jelentős része is erre jut! Előbb-utóbb burkoltan de közlik, hogy bolond vagy!

Nekem másfél éve tart ez, voltam koponya CT-n, nincs daganat a fejemben, úgyhogy szerintem első körben nyugodjál meg, nem vagy a kriptád szélén! Én konkrétan stroke-ra gyanakodtam! Ez okozhat még szédülést, vállfájdalmat, szem fájdalmat (ahhoz hasonló, mint mikor erős fénybe nézel), orrnyeregben is okozhat fájdalmat, vagy ugyanolyan feszítő érzést, mint amit a tarkód körül érzel, nyakon is okozhat feszítő érzést, füled körül, fülzúgást is okozhat, olyan érzést, mintha valaki szorítaná a nyakadat! Továbbá okozhat magas vérnyomást, erősen ingadozó vérnyomást!

Azt a rosszullétet meg ismerem, de azt tényleg nem is lehet elmondani!

A testtartásod rossz első körben, azon kell javítani! Előre tolod a fejedet, az a probléma oka. Előrehelyezett fejtartás, így hívják.

Nekem amikor kezdődött, akkor így kezdődött, mint nálad, hogy napi fejfájás, először leginkább csak este, aztán tartott ez pár hétig, utána már napközben is előfordult 1-2x, és egyszer csak szó szerint rohamszerűen jött ez rám, shubokban 5-10 percig tartó rohamokban. Azt hittem, hogy megdöglök, és kérdezték mi van, és nem tudtam megmondani, hogy mi történik. Honnan a tökömből tudtam volna, hogy mi van, ha addig ilyet nem éltem át? Az ember csak arról tud beszámolni, csak olyat tud ábrázolni amit már átélt, amit már látott! Ezekben a rohamokban felk...rta a vérnyomásomat és a pulzusomat is, mint az állat. Tartott ez pár órán át, majd elmúlt. Másnap őrületes fejfájásra ébredtem és 3 hónapig tartott. 3 hónapig megmozdulni nem tudtam, úgy fájt a fejem. Annyira nem tudtam, hogy nem hagytam, hogy a sürgősségire vigyenek, mert mondom azt nem élem túl, ha nekem ott kell a folyosón vergődnöm reggeltől-éjjelig. Totál elmebaj volt! 3 hónap után átment ez egy enyhe fejfájásba és nyaki fájdalomba és azóta is tart. Ha lefoglalom magam, akkor nem veszem észre, de van hogy rám jön olyan rosszullét, amire feltételezem Te is gondolsz. Ami sokat segített a fájdalom enyhítésében az a fekete nadálytő, de vannak jobb napok meg rosszabb napok, elsősorban attól függ, hogy milyen tevékenységet végzek napközben, ill. végzek-e egyáltalán.

2022. nov. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!