Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Helicobacter pylori fertőzésre...

Helicobacter pylori fertőzésre ezek az antibiotikumok jók?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Helicobacter pylori fertőzésre kaptam ospamox tablettát amit olvastam is hogy erre tökéletes illetve lefloxawill antibiotikumot amit nem értek mert nem erre van ahogy olvasom.

Kaptam pantoprazol sandoz gyomornedv ellenálló gyógyszert amiben teljesen más hatóanyagot írnak a lefloxawill helyett.

Illetve kaptam ulcamedet

Mire jó akkor a lefloxawill? Nem merem bevenni mert elég súlyosak a mellékhatásai.



2022. nov. 8. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

[link]


Lejjebb van egy táblázat, a 6. sorban írja azt az eradikációs protokollt, amit te kaptál. Levofloxacin, amoxicillin, PPI= pantoprazol. Bírom, amikor a betegek okosabbak a dokinál, mert elolvassák a betegtájékoztatót. A levofloxacint amúgy gyakran légúti, vagy ritkábban húgyúti fertőzésre írják fel. Vedd be nyugodtan, ha elolvasod egy fájdalomcsillapító mellékhatásait, garantálom, azt se fogsz szedni soha többet.

2022. nov. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szedtem levofloxawillt súlyos gennyes mandulagyulladásra, nem volt más választásom, 39 fokos lázzal és folytonos hányással.

#1-es, amúgy hosszú távon tényleg voltak mellékhatásai, a betegtájékoztató elolvasása nem okoskodás a doki "ellen", a saját orvosom is mondta, hogy lóerős antibio és attól lehetett nekem, a fül-orr gégész szintén. Elsősorban a gyomrom ment nagyon szét, probiotikum szedés szimplán nem hozta rendbe, +benyeltem minden felsőlégúti vackot, a szövődménynek is szövődménye volt, stb :P de kb fél év alatt helyrejöttem, visszaerősodott az immunrendszerem.

De itt vagyok, minden ok, a mellékhatások ellenére mindenképp megcsinálnám az antibio kúrát.

Amikor csak random telemedicinában felírják egy megfázásra, akkor nem szedem be, de komolyabb fertőzésekre, mint a tiéd is, kell. Amúgy lehet nálad nem is lesz semmi mellékhatás.

Jobbulást!

2022. nov. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amúgy a két antibiotikum felírása tényleg fura, az Ospamox sem gyenge...erre kérdezz szerintem rá, hogy melyiket szedd,nem hinném hogy a kettőt egyszerre kéne :O

A Pantoprazol jó gyomorvédő, de nekem spec nem volt elég.

2022. nov. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jaj 2-es... ez egy PROTOKOLL. Ami azt jelenti,hogy kutatóorvosok tömkelege tesztelte, hogy hogyan lehet megszabadulni egy gyomorfekélyt okozó baktériumtól, és sajnos azt találták, hogy azt a nyavalyás Helicobactert nem lehet kiirtani 1 db antibiotikummal. Ha megnézed a többi protokollt, még több antibiotikum van benne, vannak hármas kombinációk bizmuttal. Úgyhogy k.rvára nem fura, hogy 2 antibiotikumot írtak erre fel, mert ennek EZ a helyes kezelési módja. Úgyhogy te hihetsz, amit akarsz, hogy mindkettő egyszerre nem kellhet, DE, itt sajnos KELL.


Kérdező, ha jót akarsz, szedd be, ahogy a doki mondta. A dokid 6+5 évet minimum tanult azért, hogy téged rendesen ellásson. Ne olyannak higgy, aki azt írja, hogy ,,nem hinném, hogy kéne". B.szki, ne már. Azért, mert egyszer valaki szedett antibiotikumot a fülgyulladására, még nem lesz orvos.

2022. nov. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
33%
Ha nem akarod tönkrevágni teljesen az emésztőrendszered akkor inkább a gyomrod savasságát hozd helyre és próbálkozz természetes módszerekkel (manuka méz, édesgyökér stb.) ne ilyen "halálos" dózisú antibiotikummal. Amúgy megcsináltad a kúrát?
2022. dec. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5-ös igen megcsináltam, nem volt vészes, de ha tudnád ezeket sajnos nem lehet helyrehozni természetesen. Ha kiirtották őket utána lehet természetes dolgokkal foglalkozni :)
2022. dec. 18. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!