Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek volt tüdőembóliája az...

Akinek volt tüdőembóliája az nem ehet füstölt húskészítményeket?

Figyelt kérdés
2022. nov. 18. 02:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez honnan jött ? :)
2022. nov. 18. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért ne ehetne bármit is?
2022. nov. 18. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az egyik rokonomnak volt nem olyan régen tüdőembóliája és két orvos is emlitette neki, hogy kerülje a füstölt húskészitményeket.

Azt is mondta neki az orvos, hogy szerencséje volt, hogy nem dohányzik mert akkor komolyabb baj is lehetett volna.

Gondolom ebből kifolyólag utalt az orvos a füstölt kaja cuccokra.

2022. nov. 18. 02:44
 4/9 A kérdező kommentje:
1: Hát egy dokitól. :)
2022. nov. 18. 02:45
 5/9 anonim ***** válasza:
9%

1 voltam . Egyébként logikusan hangzana, de amit megeszel, azt a gyomorsav kb szét marja, szóval …illetve az a nyelőcső fele távozik, nem igen okozhat ilyet. Nagyon kevés része szivodik fel, nagy része inkább a bél traktusban, de addig alig marad valami .


A dohányzás más, le rakodik, boron at beépül, érelmeszesedést okoz, ami igen is elég kritikus ha tudo embolia kockázata áll fent.


De ilyenről eskü nem hallottam sosem . Lehet igazuk van, de én magam is húsz éven at orvosi könyveket bujtam, de ezt meg nem hallottam.

2022. nov. 18. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

“ amit megeszel, azt a gyomorsav kb szét marja, szóval …illetve az a nyelőcső fele távozik, nem igen okozhat ilyet. Nagyon kevés része szivodik fel, ”


Szerintem potyára eszünk vagy csak heccből? Mi ez a h.lye szöveg?

2022. nov. 18. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6


A szervezetünk energiát kap a megemésztett ételből a gyomorban, de a legtöbb ásványi stb anyag a bélben szivodik fel, többek közt azért, mert a gyomorsav sem bontja szét. Egy hús származékot szétbont a gyomorsav, mindegy, hogy füstölt e vagy sem, itt arra akartam kitérni, hogy bizonyos vitaminok, enzimek nem ott bontodnak, épülnek be, illetve nem mindegy, mivel visszük be. Pl hiába eszünk egy rakat magnéziumot, ha nem fogyasztunk D vitamint, nem fog be épülni, és a D vitamin is csak zsíros kozegben bomlik és szivodik fel. Ennyi …

2022. nov. 18. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%
Köszönjük Emese :D azt vágod, hogy egy biológusnak akarod elmagyarázni az emésztést úgy, hogy igazából azt se tudod, hogy működik?
2022. nov. 18. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8: Ezt most kinek irtad?
2022. nov. 18. 03:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!