Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy lehet az hogy ilyen sok...

Hogy lehet az hogy ilyen sok cukorbeteg van egy milliót mondanak mégis csak 32.000 a vak vagy látáskárosult a cukorbetegek között, amikor a cukorbetegség vakságot okoz és a diétát a cukorbetegek 80%a nem tartja?

Figyelt kérdés
Ez a statisztikai adat meglepett engem, mert mindig úgy tudtam hogy a cukorbetegség az vakságot okoz de hihetetlen alacsony az arány ahhoz képest hogy hány cukorbeteg van, most vagy túl van kicsit hisztizve ez a betegség, mert így lassan előbb kapsz rákot vagy már betegséget mint hogy megvakulj cukorbetegségben ha nem tartod a diétát
2022. nov. 23. 13:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Úgy lehet, hogy rohadt jó gyógyszerek vannak rá. Az elmúlt 20 évben pedig iszonyatosan sokat fejlődött a diabetológia.
2022. nov. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem törvényszerű, hogy minden cukorbeteg megvakul: vannak szerencsésebb és vannak jó anyagcsere állapotban lévő betegek, akiknél kevésbé alakulnak ki a szövődmények. Az is igaz, hogy mostmár sokkal jobbak a kezelési lehetőségek is.

A cukorbetegségben megvakultak relatíve alacsony száma azonban szerintem abból következik, hogy azoknak van a legsúlyosabb érrendszeri és veseszövődményeik is, akik megvakulnak, és így ennek a csoportnak nagy a rizikója arra, hogy idő előtt meg is haljon.

2022. nov. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinek ugrál a vércukor és sokaknál karbantartható.

Vannak olyan esetek is, amikor inzulinpumpa kellene például, mert anélkül nem vagy nehezen vihető lejjebb a vércukorszint.

2022. nov. 24. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!