Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet, hogy inzulinrezisztenci...

Lehet, hogy inzulinrezisztencia vagy cukorbetegség? A többi lent...

Figyelt kérdés

Általánosba járok, nem vagyok túl idős. 😅 A nagypapám (aki már nem él) 2-es típusú cukorbeteg volt, azaz én is hajlamos lehetek rá. Nem vagyok túlsúlyos, sportolok is. Viszont mostanában eléggé lehangoltnak, szomorúnak érzem magam. Stresszelek, de nem tudom, hogy min. Csak úgy ok nélkül is feszült vagyok, de talán még nem depis. Nincs semmilyen érzelmi oka. Kb 7 után vacsorázok, és 9 után már korog a gyomrom és remegek is néha, enyhe hányingerem van. Gondolom leesik a cukrom. Fáradt vagyok mostanában. Zsíros az arcbőröm, a testemen pici piros sebek vannak, mert viszket és hámlik a bőröm. A sebeim lassan gyógyulnak. Szeptember elején megkarmolt a cicám, nem mélyen, kicsit vérzett. De egy kicsit még most is (2 hónap után) látszik. Árpa van a szememnél, nincs olyan gyakran, de ha egymás után többször jelentkezik, az is lehet tünet. A körmeim töredezettek. Szomjas nem vagyok, nem vizelek sokat, nem acetonos a szagom, és nem látok homályosan. De amúgy nem csak éjszaka, hanem szinte folyton éhes vagyok. Vagy ez a kamasz kor miatt lehet? Nem tudom eldönteni, hogy csak bemesélem magamnak, mindent erre fogok vagy tényleg valami baj van.

Nincs itthon vércukorszintmérőnk, kisvárosban lakok. Alapból 14 év alatt ki sem szolgálnak, és anyum jár oda, ismeri a nőt. Beköpne. Anya nem veszi komolyan az ilyen dolgokat, "majd elmúlik, várjunk még, ha nem lesz jobb, majd valamikor megmérjük, ha lesz időm,..." 🙄 Szóval nem nagyon mondtam még ezt így igazán neki, de ha mondanám, kiröhögnének, hogy "na mivan, hirtelen orvos lettem?" Nem lettem az, csak szimplán tisztában vagyok az alapokkal. Na de most komolyan, valami gond lehet vagy bemesélem magamnak? Mit gondoltok? SOS


2022. nov. 9. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Menj el szépen a háziorvoshoz, mondd el neki pont így, ahogy leírtad a gondjaidat, minimum elküld laborvizsgálatra, amiből sokminden kiderülhet, ha kell további vizsgálatokra is szükség lehet.

Gyógyulást kívánok! :)

2022. nov. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem szimplán a kamaszkor miatti biológiai változásokat érzed. Ettől még tényleg jó ötlet lenne elmenni a gyerekorvosodhoz/háziorvoshoz, és vele megbeszélni.
2022. nov. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, és ha még túl fiatal vagy (nem írtad, hány éves) és egyedül nem tudsz orvoshoz menni, akkor hívd fel telefonon. Nézz utána, mikor van a rendelési idő, és nyugodtan mondd meg, azért te telefonálsz, mert anyukád nem hajlandó ezzel foglalkozni. Biztosan fog tanácsot adni az orvos, hogy mitévő légy: vagy megnyugtat, hogy nincs semmi teendő, nem utalnak súlyos bajra a tüneteid. Vagy ha már az orvos javasolja, taláncsak jobban hallgat rád anyukád is.
2022. nov. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, végül voltál valamilyen vizsgálaton?
2023. febr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!