Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Apukám nem tudja tartani a...

Apukám nem tudja tartani a cukorbetegség diétáját és nem is ellenőrzi vércukrát, most akkor készüljünk amputációra, vakságra és dialízisre?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta cukorbeteg még régen tartotta régen de nem birta feladta..... nem bírja tovább, most így mi várható? Lehet megússzuk ezeket a szövődményeket és csak infarktus kap, azt olvastam hogy a kettes típusú cukorbetegség esetén a szív érrendszeri betegségekek gyakoribbak az egyes típus esetén pedig kisér szövődmények a szem és vese..
2022. nov. 24. 07:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 78 éves vagyok és legalább 25 éve diagnosztizálták a 2-es típ. cukorbetegségemet. Pár élve kezdtem el csak gyógyszert szedni rá, minimális adagban és az éhgyomri érték most 5,5 mmol. Nagyon mértékkel eszem kenyeret, de néha belefér egy kis édesség is. Talán apád nem tud találni magának olyan elfoglaltságot és hasznos tevékenységet, ami lekötné az érdeklődését és energiáit. A legutóbbi labor eredményeim olyanok lettek, mintha 40 éves lennék, koleszterin a normál tartományban van már, szinte úgy látok mint a sas (eltekintve az enyhe szürkehályogtól).
2022. nov. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

6, ironizáltam... az öregség mögé a legkönnyebb elbújni.

Az én nagybátyám 45 évesen lett cukorbeteg, fél évig tudta tartani a diétát, mert őőő aztán le nem mond a finomságokról, 3 évvel később olyan rosszul lett, hogy a mentő vitte el, tele volt fekélyekkel a lába, csoda, hogy nem kellett levágni, azóta mint a kisangyal úgy betartja.

2022. nov. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

12-es(4-es) rendben, valahogy nem jött át a válaszod hangulata. De tényleg hülyeség, ha valaki emögé akar bújni.

Akinek meg nem fontos az egészsége. azon nem igazán lehet segíteni addig, amíg nem jön rá, hogy saját magával tol ki a legjobban - ahogy írtad, fél lábbal nem igazán jó dolog élni.

2022. nov. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Hát nem biztos, de jó esély van rá. Apósom testvére sem diétázott, először az egyik, majd a másik lábát vágták le. Lábak nélkül is folytatta, végül meghalt.
2022. nov. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem nem tudja, hanem nem akarja. Nagy különbség.
2022. nov. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
2015 februárjában derült ki hogy 2-es típusú cukor beteg vagyok. És, még ma (2023.12.27.) én is cukor beteg vagyok. Csak annyi van hogy a jobb lábamon sebek vannak, amik hol jobban gyógyulnak hol nehezebben. Illetve a jobb lábamon gyakran megjelennek. Víz hólyagok amik ki durrannak aztán, és ezekből lesz a leg több kisebb, és nehezen gyógyuló sebek. De az elmúlt 8 és fél év alatt szerencsére nem kelletett egyik végtagomat sem amputálni.
dec. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!