Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas vércukor esetén hogyan...

Magas vércukor esetén hogyan kell táplálkozni és meddig kell így enni?

Figyelt kérdés
Egy rutin laborvizsgálat során éhgyomorra 9,5ös vércukrot mértek, elmentem a háziorvoshoz és ő azt mondta hogy erre azért oda kell figyelni és metformint írt fel és hogy diétázzak, ennyi volt az egész. Olvasgatom de nem nagyon értem hogy most nem ehetek reggelente péksütit?
2022. nov. 28. 18:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Ennyi? Ehgyomorra a 9,5-os cukrot ennyire leszartak? Ez lokuki kerdezo, ne hagyd annyiban! Menj el cukorterhelesre, majd keress egy jo diabetologus szakorvost.


Rohadtul nem csak ennyi, hogy reggelente nem ehetsz peksutit..barcsak ilyen konnyu lenne.

Jarj utana.

2022. nov. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

9.5-os cukorral? Az a duplaja a normalisnak, ugyebar. Nem, cicuka, nem ehetsz reggelire peksutit es fincsi csokit se ehetsz, meg kolat se ihatsz. Cukrot se ehetsz, es innentol kb. eleted vegeig figyelned kell az etkezesre, gyogyszert szedned es rendszeresen merni a vercukrodat.


Udvozollek a II. tipusu cukorbetegek kozott!

2022. nov. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Kerülni kell a péksüteményt, kenyeret, tésztát, mindent ami búzafinomlisztből van. De amúgy ha cukorbeteg vagy, akkor örökké így kell enni.
2022. nov. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

#3-as vagyok.


De amúgy vannak olyan opciók, amik kedvezőbbek cukorbetegeknek. Pl. teljes kiőrlésű lisztből készült termékek, vagy szénhidrátcsökkentett termékek. Viszont ezekből sem lehet korlátlanul enni, oda kell bizony figyelni, hogy mikor miből mennyit eszel.

2022. nov. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Életem végéig nem ehetek olyat amit szeretek? Ugye most nem mondjátok ezt komolyan, ez így képtelenség?

4. Teljes kiőrlésű kenyér hát én attól a barna szartól hányok az egy tömött büdös borzalmas ize

2022. nov. 28. 19:05
 6/13 anonim ***** válasza:

Na mielott temeted magad, keress fel egy jo szakorvost, legyel kivizsgalva normalisan, legyen meg a cukorterheles, a diagnozis, a javaslat az etkezesre.

Aztan majd meglatod.

Az nem feltetlenul igaz, hogy soha tobbet nem ehetsz olyat, amit szeretsz. De az tuti, hogy az eleted es az etkezesi szokasaid megvaltoznak. Mert muszaj,ha jot akarsz magadnak.

2022. nov. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ooo, nem mi mondjuk komolyan, hanem a cukorbajod, amit az eddigiek alapjan pont ugy szedtel ossze, hogy mindig eszel valamit amit nagyon szeretsz es bem tudsz neki ellenallni, aztan szepen elhiztal.


Nem muszaj betartani a dietat, ha nem akarsz sokaig elni vagy nem hianyoznak majd kesobb a levagott vegtagjaid, ujjaid, vegul is a te dontesed, nem mase.

2022. nov. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
6. De hogy keressek, ahhoz beutaló kell, nem? Háziorvos nem adott csak a gyógyszerrel diétával hazaküldött
2022. nov. 28. 19:11
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor ne keress, te dolgod. Majd aztan ne tessek csodalkozni, ha 40 evesen az agyverzes visz el.
2022. nov. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%

"es innentol kb. eleted vegeig ... gyogyszert szedned"

Ez azért nem biztos. Ha odafigyelsz az étkezésedre, nem biztos, hogy gyógyszert kell szedned. Hallottam már olyan cukorbetegről, aki elhagyta a cukrot, és akkor nem is kellett tovább gyógyszert szednie.

2022. nov. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!