Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mellrák, ami nagyon korai...

Miracell kérdése:

Mellrák, ami nagyon korai fázisban lett diagnosztizálva, meg tudja-e becsülni az onkológus, hogy mikor kezdődött a kialakulása?

Figyelt kérdés
2022. dec. 6. 07:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A daganat, amikor még csak pár sejtből áll, még nem észrevehető, kell egy bizonyos tömeg/térfogat, sűrűségváltozás, mikromész megjelenése, hogy észrevehető legyen. A kezdet kezdete érdekel?

A mammográfus meg tudja mondani nagyjából. Mindig van olyan beteg, aki a diagnózis után eltűnik, másodvéleményt kér (ez nem lenne gond, joga van hozzá, de telik az idő közben), alternatív terápiával próbálkozik stb., aztán visszatér és lehet látni a daganat fejlődését. A Ki-67 faktor és a grádus is segít a tippelésben.

2022. dec. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bocsánat, nekem nem mellrákom volt, de nem tudták megtippelni. Azt mondták, hogy agresszív, gyorsan nőtt, de lehet, hogy kezdetben lassú volt és évek óta is ott lehetett, csak valamitől megváltozott. 🤷🏻‍♀️ De örülnék, ha valaki megcáfolná ezt, mert kicsit úgy érzem magam, mint akinek csak bemesélték ezt és közben csak egyik orvos védi a másikat.


Rengeteget jártam dokihoz a különféle tüneteimmel és erre is gondoltam, hogy csak azért mondták ezt, hogy ne csináljak balhét a korábbi dokiknál.

2022. dec. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2.kieg:


Amúgy nem vagyok balhés, nem is csinálnék semmit, csak elég rosszul esett, hogy mindenhol hipochondernek néztek.

2022. dec. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!