Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Calicivíruson átesett személy...

Calicivíruson átesett személy meddig fertőzhet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pontos infókat nem nagyon találok erről, azt tudom, hogy tárgyakon akár több, mint egy hétig is ott tud maradni.

De egy fertőzött ember meddig terjeszti? Míg ürül belőle, vagy még utána akár egy hétig ő is? Azért kérdezem, mert nálunk feltehetően ez tarol és nem tudom, mikor mehet az ember már nyugodtan közösségbe.



2022. dec. 28. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:
ha szarás után kezet mosol szappannal, akkor már meg is fékezted.
2022. dec. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xp ali ***** válasza:
Igen, ott a pont, az 1esnél. Megfelelő higiénia mind2 oldalt és nem fertőz. Am pár nap. De a calici vírus az egy gci vírus. Néhány db is jó eséllyl megbetegít. Ellenben pl a salmonellával, ahol több 1000-et kell megenned, h jó eséllyel megbetegedj.
2023. jan. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2

Na igen ezt tapasztaltuk..

Egy ember kivételével átment a családon, hiába a fertőtlenítés, szellőztetés.

Azt olvastam, hogy a calici annyira szemét, hogy még a fertőtlenítésnél is ellenállhat felületeken, mivel némely fertőtlenítő nem hat ellene.

Valamint aerosolban is fertőz a levegő részecskéin.

Ezt vagy elkapod, vagy nem, immunitás függő meg szerencse igazából.

Én már nem fertőztem meg párom, miután vissza utaztam a családtól. Három napot óvatoskodtunk tünetek eltűnése után.

De én nagyon mostam kezet minden után és tényleg mindent fertőtlenítettem.

2023. jan. 5. 02:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!