Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy jól funkcionáló autista...

Egy jól funkcionáló autista ember írásban is nehezebben kommunikál?

Figyelt kérdés

25 éves lány vagyok és gyanakazom az adhd mellett asd-re is. Állandóan vágyakozom, hogy legyenek közeli barátaim de olyan mintha egy szakadék venne körül. Nem vagyok se idegesító se fárasztó. csak valahogy mindig én húzodom el akaratlanul is.

Nagyon sokszor van, hogy írásban nem pontosan értem mire gondol vagy hogy érti a másik. Lehetséges ez is egy tünet, vagy ez kizárólag élő beszédben érvényesül? (Élőben Pl. nézem az arcán és mond valamit de nem tudom h viccel vagy komoly, stb., írásban szintén sokáig kell néha agyalnom )

Köszi ha adtok erre választ, mert az interneten nem találtam infót.



2022. dec. 30. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül.
2022. dec. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Nem. Én például szóban nehezen tudok értékelhetően kommunikálni, ellenben írásban nagyon is fejlett vagyok. Gimiben is azt mondták a tanáraim, hogy főiskolás színvonalú beadandóim vannak.
2023. jan. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem. Egy magasan funkcionáló autista írásban jól kommunikál. Személyes kontaktusban van gondban, mert a testbeszédet és a mimikát nem érti. Nem érzékeli, vagy nem értelmezi, nem tudja feldolgozni.
2023. jan. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!