Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Reflux? Szerintetek?

Reflux? Szerintetek?

Figyelt kérdés
Szoval en miota cigizek termelődik eleg kemenyen a nyalka, 2019 nyarán kezdtem el cigizni, meg sokat kellett koszorulnom a torkom, multev augusztusban cska úgy a semmibol 2 hetig nagy levevoket kellett vennem kb, ezalatt letettem a cigit, olyan volt mintha nem menz volna ke a levegő rendesen a tudomig, aztán elmult, visszaszokzam a cigire es Augusztusban ujra elojozt de akkoe csak minimálisan ereztem ezt az erzest, es meha kellett nagyobb levegoket vennem, de néha pl 1-2 órára megint nagyon szar lett, ez így ment kb marciusig amikor megint vagy 2 hetig rosszabb lett, ez azuran kovetkezett be hogy februarba minden este ittam par sort, aztán marciustol alaphelyzetbe is rosszabb ez az egesz mint eddig, majusba leszoktam a cigirol kb mar majus kozeoen errztem h faszabb a dolog, ja meg igen marciusba voltam tudoszuresen ozt azt mondták semmi bajt nem találtak, felirtak valami gyógyszert azt mondtak jobb lesz tole es ennyi. Aztan majisba faszabb volt joval mig majus vegen elkezdtem megint tobbet inni napi szinten kb meg cigiztem neha, es ujra rosszabb lett, meg akkor mar a torkomba elkezdtem erezni sokszor ilyen fura erzest, elmentem fulorrgegeszhez megvizsgalt nem talalt semmit, meseltem neki a panaszaim es azt mondta hogy reflux lesz, visszamentem haziorvos irt fel protonpumpa gatloz napi 1x 20mg mellette cigiztem mijt az allat meh ittam minden este, nem lett jobb semmivel, ja meg kb majus ota vettem eszre h sokat kell bufognom is, de savat kb sose ereztem, es ez hogy sokat kell bufognom fokozodott pl mikor itthon utottem a box zsakot pl egy oraig, mrg kajalasok utan is sokszor kell bufognom, na igen augusztusba kicsit visszavettem a piabol meg a cigit lerakram teljesen helyette snusszoztem es augusztus vegere mar nagyon sokat javult, szeptember elkezdtem megint napi szinten inni minden este, meg ilyen heti 20 szalat elszivtam kb, es szeptember vegere ereztem h megint elkezdett rosszabb lenni, ugye ez a folyamatos olyan erzes. Mintha nem. Kapnek eleg levegot es nagy levegokez kell vennem, de ez olyan mintha mikor levegot veszek vagy nagy levegot mintha valami blokkolna hogy lemenjen, es csak nagy levegovetelnel sikerul, de pl sokszor mikor bufognom kell. Akkor is erzem hogy mintha nem tudnek, kb mintha ugyanazon a ponton blokkolna a feljovetelrt valami annak is, na aztan oktoberbe visszamentem a dokihoz, irt fel gyogyszert most dupla adag rubemant 1 nap, es mikor kerdeztem ot errol a folyamatos legszomjrol. Lebaszott hogy ez ennyi ideje nem lehet, es folyamatos se lehet, meg nem tudnek se kondizni igy, se box zsakolni, se futni semmit, szedtem a gyogyszert mellette egy heti 3x kb iszogattam meg cigiztem egy heti 20 szalat kb, es semmivel se lett jobb, sot. Aztan mentem volna gyomortukrozes el is mentem vsak kísero nelkul nem engedtek a kabitast igy mondtak h ha szeretnek kerhetek uj időpontot. Majd most megyek kovrtkezore. Ja es mar jo ideje kb nyar ota mikor eszek olyan mintha nehezen menne le a kaja a torkomon es sokszor kell ra vizet innom, nyelni is fura, meh pl mikor furdok es rahajtom az allam a mellkasomra akkor is ilyen kellemezlen erzes van a torkomba, vagy tobbszor volt olyan is hogy ittam es kb 1 mpig. Nem akart lemenni a folyadek, eddig kb semmi fele savat nem ereztem feljonni de utobbi kb 1 honaoba volt vagy 2x olyan hogy az orromba is feljott a sav, meg sokszor erzrk egeto erzest bufogeskor mellkasomba is h erzem h jon fel a sav. Ez reflux Ha igen akkor miert nem segített a protonpumoa gatlo? Nem ertem ezt az egeszet

2022. dec. 30. 18:48
 1/1 anonim ***** válasza:
59%

Miért cigizel meg miért iszol?

Javaslom keress fel egy pszichológust.

2022. dec. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!