Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt IR-es / cukorbeteg,...

Van itt IR-es / cukorbeteg, akitől kérdezhetnék alacsony vércukorszint kapcsán?

Figyelt kérdés

Véleményt, tapasztalatot szeretnék kérni. A szilveszteri dorbézolás után sokáig aludtam, 1 körül reggeliztem 3 vajas kenyeret, majd 5 körül elmentünk egy cukrászdába, ettem egy sütit. Mire hazaértem, elég rosszul lettem. Izzadtam, gyengének éreztem magam, picit szerintem a pulzosom is felszaladt. Ezután ettem rá ropit és csokit, kicsit jobban lettem, aztán egy óra múlva vacsoráztam rendesen. Ezután (nemtudom van e összefüggés, de a nagy adag vacsora óta erős fájdalom van a gyomorszájamnál, plusz 2 órával az evés után újra jelentkezett a gyengeség érzet, izzadás). nemrég volt éhomi vérvételem, a cukrom kicsit alacsony volt (3,9) amire a doki azt mondta nem kórosan alacsony, így nem foglalkoztunk vele. Azt szeretném kérdezni a cukorbeteg/ IR-esektől, hogy:

-nekik hogy kezdődött ez az egész, volt-e ilyen tünet, tehát lényegében ezt ki kell- e vizsgáltaltni, vagy ez normális ha valaki nem eszik.. mert azt olvastam, hogy ez az alacsony cukor ritkán van cukorbetegség nélkül, de remélem ez nem igaz ( eddig kb 3x volt ilyen, mindig akkor, ha rendszertelenül ettem)

-tudom, hogy ilyenkor pl pár pohár colat vagy tejet kell inni, jobban is lettem utána, viszont normális, ha később még jelentkezik izzadás, gyengeség? Nem vészesen, de érzem hogy nem teljesen oké, kicsit ijesztő, mit kell ilyenkor tenni, mennyi idő alatt rendeződik?

Kicsit megijedtem, nagyon köszönöm, ha mesélnek azok, akikkel szokott ilyen lenni!:)



2023. jan. 3. 00:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Szolidánék veled.


De nekem meg magas mindig

2023. jan. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ne egy nap alapján akard ezt megítélni. Cukorbeteg vagyok. Az alkohol okoz alacsony cukrot, és a fehér kenyér és a sütemény nem segít rajta. Sőt, ez a három dolog így együtt egy nagyon rossz kombináció. Szerintem azért nem számít a mostani tapasztalatod, mert elég vacakul ettél. Szóval persze, aki nem cukorbeteg, annál ritkább az alacsony vércukor, de te elég vacakul ettél most, szóval nem tartom furának, ha alacsony volt a cukrod. De amúgy nálam van, amikor gyengének érzem magam, és a cukrom jó, szóval nem az alacsony cukorra vezethető vissza.


De ismételten, az az a 3,9-es éhomi cukor nem jelent semmit, mert egyszeri alkalom. Többször kéne mérni.

2023. jan. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok.


Szóval nem minden* az alacsony cukorra vezethető vissza.


Mástól is lehet gyengeség érzet. Ha beszereznél egy vércukor mérőt, akkor az ilyen helyzetekben megtudnád mérni, és tudnád mérni otthon néha az éhgyomri értékedet is.

2023. jan. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:) egy autoimmun betegség miatt sokat van vérvételem, így szoktuk nézni pár havonta, eddig nem volt ilyen alacsony, csak most, ezért se mondtak rá semmit. Igazából szoktak lenni cisztáim, meg fájdalmas menstruációm, azt mondták, hogy ezekkel kapcsolatban lehet a cukor, csak innen jutott eszembe, hogy indulhat-e ilyen tünetekkel, de valóban rosszul ettem.. Remélem nem lesz nagyon ilyen gondom, de ha sűrűbben előjön kivizsgáltatom.
2023. jan. 3. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!