Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a különbség a Chron betegsé...

Mi a különbség a Chron betegség és az IBS között tünetekben?

Figyelt kérdés
Mindenütt csak azt lehet olvasni, hogy véres széklet a jele. Nos, nekem folyamatosan az van, eddig úgy gyanítottam, hogy aranyér de még ez sem biztos mert kívül nem tapintható. Véleményre van szükségem főképp olyantól aki érintett nem pedig arra, hogy húzzak el orvoshoz. Az orvosokkal sajnos nem mentem semmire.

2023. jan. 6. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Crohn kicsit komolyabb betegség, sőt jóval komolyabb. Fájdalmasabb is, és leginkább van neki oka, ami miatt történik. IBS-re akkor lehet gondolni, amikor már nincs másik opció. Például minden évben sokszor fáj a hasad, vagy vannak emésztő rendszeri problémáid, amiket kivizsgáltak de nem találtak semmit. Leginkább pszichés alapon alakul ki IBS kezeletlen stressz megy ilyesmik. A tüneteit, meg bármelyik oldalon megtalálod, és valószínű vannak olyanok, amik össze is hasonlítják őket. IBS-nél úgy tudom, tényleg nincs vérzés. Milyen véres a székleted, friss-piros, vagy fekete?
2023. jan. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Piros, nagyon világos. Én már 10 éve szenvedek hasproblémtól, talán még több is. Azt hittem én ilyen vagyok, hasmenéses típus, nálam ez a normális és kész. Sok éven át folyamatos hasmenés, gyakran kimozdulni se tudtam otthonról mert folyamatosan rámjött, rohanós volt. Sokat gondolkodtam melyik élelmiszerre lehetek allergiás, kivontam a tejet, mert úgy tűnt attól nagyon rosszul vagyok, nagy fájdalmaim vannak, de a tünetek csak egy időre szüntek meg, felváltotta őket az iszonyatos puffadás. Majd hamar visszatért a hasmenés tejes dolog fogyasztása nélkül is, nagy fájdalommal sokszor egy nap. Főképp rohamokban. Pár hónapja itt ajánlották nekem a Gelsectan nevü Ibs probiotikumot. Az elején még rosszabbak lettek a tüneteim majd hatott. Azóta puffadás nincs, hasmenés helyett inkább kemény széklet.
2023. jan. 6. 20:07
 3/3 A kérdező kommentje:
26/N
2023. jan. 6. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!