Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van olyan, hogy ilyen esetben...

Van olyan, hogy ilyen esetben sürgősen megvizsgálnak valakit gyors beutalással? Kardiológiai vizsgálatról lenne szó.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Barátnőm 1-2 napja arra panaszkodik, hogy "kihagy" a szíve viszonylag gyakran és nagyon meg van ettől ijedve. Elmondása szerint ezeket érzi is, "bedobban" nagyokat a szíve. Perceiben többször is érez ilyet bizonyos napszakokban. Régebben hajlamsos volt pánikra, de azt mondja, ilyene még nem volt.

Most filmeztünk, épp ettünk, amikor felpattant, hogy kinyitja az ablakot, mert nincs túl jól, de láttam hogy nagyon meg van ijedve. Odaállt egy pohár vízzel és légzéscsagyorlatot csinált. Azt mondta megint érzett egy nagy bedobbanást és utána felszökött a pulzusa nagyon, ilyen gyorsnak sose érezte pánik alatt és szorított a mellkasa.

Nekem személy szerint az a véleményem, hogy stressz váltotta ki, mert államvizsga előtt áll és 2 nap múlva egy fontos állásinterjúja is lesz, valamint ellenőrzi is gyakran a pulzusát napközben. És gondolom mikor érzett erős bedobbanást megijedt és bepánikolhatott. De biztos ami biztos, jelentkeztünk magánba jövő hét keddre mehetnénk teljeskörű vizsgálatra (EKG, UH, konzultáció).

De most annyira be van parázva, nem tudjuk van-e esély SZTK-ban ezt soron kívül gyorsan kivizsgálni, ha így érezte magát. Vagy esélytelen és keressünk inkább olyan magánt, ahol már holnap fogadnák? Mivel akihez most kértünk, ő elég népszerű, jó orvos és ezért nincs nála a héten már hely.


Mennyire ijedjünk meg, van akinek stressz okozott ilyesmit, ez pánikroham lehetett? Vagy valami komoly gond? Én is aggódom már.



2023. jan. 10. 17:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Menjen el egyik nap háziorvoshoz egy EKG-ra. Hamar megvan, és kimutatja, ha valami baj van a szívével.
2023. jan. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Sztk-ba csak beutaloval tud menni kardiológushoz. Azt meg a háziorvos allitja ki, így az ő döntése, hogy ez sürgős vagy sem.


Ha csak be akartok esni, akkor a területi kórház sürgősségijére kell menni. Ott viszont az eleteteket is elunjatok mire sorra kerültok.

2023. jan. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#1

van olyan házidoki, aki lefuttat EKG-t ott helyben? sajnos nem tudom, hogy itt a kerületi csinál-e ilyet.. lehet a magánnal fogunk akkor jobban járni viszont.

#2 na az nagyon király, jól hangzik.. :D

most itatom vízzel ezerrel, meg leültettem, hogy szigorúan nyugodjon le és ne figyelgesse magát, most jobban van remélem jól is marad. Nagyon reméljük, hogy ez idegi alapon van, már ha ennyire lehetséges.

2023. jan. 10. 17:54
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem frontérzékeny? Tegnap hasonlóan éreztem én is.
2023. jan. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már a baromságot. Jövő hét kedd azért nem a világ vége, nem kell ehhez sehova ennél gyorsabban rohanni.

Nyilván pánikbeteg, vagy van néha egy extrasystoléja, ami tök normális. Nehogy ezzel szórakoztassátok már a sürgősségi osztályt...

2023. jan. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok. Máshol nem tudom hogy van, nálunk itt a Nyugat Dunántúlon megcsinálják simán. Szerintem minden háziorvosi rendelőben kell legyen EKG. Apukám is volt így front idején, hogy rosszul volt, felhívta az orvosunkat és ott a rendelőben elvégezte. Pár percre felfekszik a vizsgálóra, ráteszik a tappancsokat és elemzik gyorsan, amit a gép rajzolt. Talán 20 perc volt az egész. Abból már látszik, ha rossz a szíve. Ellenkező esetben csak a stressz és a front. Ennyit megér, ha kétségeitek vannak.
2023. jan. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#5

Értelek én, de azért szerintem nem jó ilyet elsumákolni.. Ennyire sosem panaszkodott nekem semmiről, ha volt nagy ritkán ilyen pánikszerű érzés, tudta jól kezelni.

1-1 extrázás rendben van napközben, de ha többször érzed egy percen belül, az nagyon zavaró lehet.

Egyébként nem tudom, mennyire érzékeny frontra. Azt mondja a feje néha szokott fájni olyankor, vagy szédeleg.

2023. jan. 10. 18:07
 8/17 anonim ***** válasza:

Ez stressz, pánik és emiatt nem fognak jövő kedd előtt fogadni kardiológián. Oda komoly, már bizonyított bajokkal is sokára kap az ember időpontot.

Egyébként nekem is voltak pontosan ilyen bajaim. A bedobbanástól megijedtem, az meg feldobta a pulzusomat, az ijedtség fenn is tartotta. Jó szar, de nem haltam bele, pedig egy időben gyakori volt.

Bedobbanásokat okozhat stressz, pánik, de akár reflux is. Sőt, ha már államvizsga, akkor fáradtság és alváshiánynál nagyon jellegzetes.

Szedjen magnéziumot, az sokszor javítja a helyzetet, kávét meg kerülje.

2023. jan. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Plusz megjegyzések: 1) Próbáljon egyszerre nem sokat enni, inni, illetve utána ne üljön görnyedten/ne feküdjön ilyen félig/negyedig ülő helyzetben. Nekem olyankor kb mindig előjött az extra.

2) Az EKG kb szart sem ér, ha éppen nincs akkor extra ütés, persze kimutathatja, ha sok van (csak nem veszi mindet észre az ember), de max egy 24 órásnak lenne értelme.

2023. jan. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

#8

Hu sajnálom, ha te átestél ugyanezen, de biztató. hogy neked is a stressz okozta. És neked is ennyire gyakori volt, hogy akár percenként többszöri?

Ő is azt mondta, hogy baromi kellemetlen, mintha attól félne megáll a szíve, meg érzi a mellkasában szinte folyton. Magnéziumot asszem elkezdett már szedni pont emiatt. Vagyis Magnzium és b6-ot.

Tudom milyen érzés szerintem, mert ritkán nekem is volt talán.

2023. jan. 10. 18:34
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!